Профил на менаџерот: Leonardo Lauretta

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Leonardo Lauretta
Држава: Венецуела
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 28, 2011
Последна интеракција: Окт 31 2019, 21:20:50
Постови на форумот:477  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (291)
Освоени поени:0 (328)
Победи:0 (1)
Подиуми:0 (19)
Пол-позиции:0 (6)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: - (1.13)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Сеп 13, 2013)
Достигнувања:

10% отклучени

(35/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Leonardo Lauretta Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 28, Трка 1
Број на најавувања:3996
Време поминато на ГПРО:1609.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 84
Позиција во сезоната:37
Пари: $??.???.???
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:1
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Leonardo Lauretta (Последна обнова: Фев 11 2014, 23:14:34)