Профил на менаџерот: Miska Simola

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Miska Simola
Држава: Финска
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 2, 2011
Последна интеракција: Јул 8 2020, 12:07:54
Постови на форумот:30  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:17 (720)
Освоени поени:0 (1220)
Победи:0 (14)
Подиуми:0 (82)
Пол-позиции:0 (40)
Најбрзи круга:0 (6)
Просечно поени/трка: 0 (1.69)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

20% отклучени

(72/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Miska Simola Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 28, Трка 1
Број на најавувања:2566
Време поминато на ГПРО:574 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 84
Позиција во сезоната:33
Пари: $??.???.???
Возач: Ralf Lauer (101)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:8
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

BlueArch (R143) - 20 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 A-84 31 0 0 0 0 0 16 0 - 4582 Pipirelli $52.631.301 Задржи група
74 R-143 3 0 9 0 0 93 17 5.47 SF 2912 Pipirelli $57.013.211 Промовиран
73 R-143 6 0 1 0 0 57 16 3.56 QF 4781 Pipirelli $-24.595.889 Задржи група
72 A-14 36 0 0 0 0 0 13 0 R1 6115 Pipirelli $-12.457.168 Испаднат
71 R-18 5 1 4 0 0 71 17 4.18 SF 2474 Pipirelli $25.984.143 Промовиран*
70 R-18 17 0 0 0 0 3 10 0.3 - 7446 Pipirelli $31.263.161 Задржи група
69 R-18 13 0 0 0 0 15 13 1.15 QF 6571 Pipirelli $-23.897.486 Задржи група
68 R-18 17 0 0 0 0 4 11 0.36 - 6877 Pipirelli $-22.255.839 Задржи група
67 A-20 35 0 0 0 0 0 6 0 R1 8813 Pipirelli $8.534.958 Пензиониран
66 A-20 12 0 0 0 0 8 10 0.8 R1 7448 Pipirelli $35.526.041 Задржи група
65 A-20 13 0 0 0 0 16 13 1.23 R1 6021 Pipirelli $38.420.052 Задржи група
64 A-20 11 0 2 0 1 20 11 1.82 QF 7121 Pipirelli $25.117.646 Задржи група
63 A-109 7 0 2 0 0 38 14 2.71 SF 5738 Pipirelli $39.718.911 Задржи група
62 P-1 33 0 0 0 0 0 15 0 R1 5341 Contimental $-24.902.279 Испаднат
61 A-72 3 2 6 0 2 62 13 4.77 QF 6505 Pipirelli $51.916.668 Промовиран
60 A-72 21 0 0 0 0 3 11 0.27 R1 7257 Pipirelli $71.265.805 Задржи група
59 A-72 11 0 0 0 0 13 15 0.87 R2 5286 Pipirelli $94.204.158 Задржи група
58 A-72 17 0 0 0 0 12 13 0.92 R2 6737 Pipirelli $111.494.047 Задржи група
57 A-72 8 1 1 0 0 29 14 2.07 SF 6367 Pipirelli $89.373.508 Задржи група
56 A-72 18 0 1 0 0 12 16 0.75 R1 4409 Pipirelli $97.560.296 Задржи група
55 A-72 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1699 Pipirelli $97.082.706 Задржи група
54 A-72 22 0 0 0 0 2 12 0.17 R1 7394 Pipirelli $53.797.099 Задржи група
53 A-72 28 0 0 0 0 0 14 0 R1 6523 Pipirelli $62.823.252 Задржи група
52 A-72 14 1 1 0 0 10 16 0.62 R1 - Pipirelli $37.126.347 Задржи група
51 R-28 2 4 11 7 0 107 17 6.29 QF 2037 Pipirelli $72.091.391 Промовиран
50 R-28 6 0 3 1 0 46 12 3.83 SF - Pipirelli $-21.678.216 Задржи група
49 A-112 35 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $-16.652.504 Испаднат
48 R-32 5 0 5 0 0 73 16 4.56 SF - Pipirelli $39.764.136 Промовиран
47 R-32 7 0 1 6 0 46 16 2.88 W - Pipirelli $61.301.092 Задржи група
46 R-32 9 0 0 0 0 29 12 2.42 R1 - Pipirelli $-22.245.570 Задржи група
45 A-124 32 0 0 0 0 0 12 0 R1 - Pipirelli $37.088.183 Испаднат
44 R-188 6 1 5 0 0 44 14 3.14 QF - Pipirelli $31.726.192 Промовиран
43 A-24 28 0 0 0 0 3 14 0.21 R1 - Pipirelli $77.554.342 Испаднат
42 R-203 2 2 9 5 0 96 17 5.65 W 1777 Pipirelli $72.026.302 Промовиран
41 A-13 28 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Pipirelli $-12.108.166 Испаднат
40 A-13 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 1296 Pipirelli $54.880.530 Задржи група
39 A-13 26 0 0 0 0 1 17 0.06 - 1320 Pipirelli $72.175.441 Задржи група
38 R-241 3 0 5 0 0 65 17 3.82 SF 2385 Pipirelli $66.873.307 Промовиран
37 A-50 32 0 0 0 0 0 17 0 R2 1203 Pipirelli $22.119.221 Испаднат
36 R-261 2 1 9 16 0 87 17 5.12 SF 1778 Pipirelli $46.516.790 Промовиран
35 R-261 10 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 2655 Pipirelli $-9.474.836 Задржи група
34 R-261 10 0 1 1 0 24 15 1.6 QF - Pipirelli $-27.468.144 Задржи група
33 R-261 9 0 2 1 0 34 17 2 QF ? Pipirelli $16.319.212 Задржи група
32 R-261 11 0 1 3 1 26 17 1.53 R1 ? Pipirelli $26.477.122 Задржи група
31 R-261 25 0 0 0 1 0 17 0 R1 ? Pipirelli $33.102.671 Задржи група
30 R-261 17 0 0 0 0 9 16 0.56 QF - Pipirelli $4.281.148 Задржи група
29 R-261 9 1 2 0 1 38 17 2.24 QF ? Pipirelli $-16.209.284 Задржи група
28 R-261 16 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 ? Pipirelli $13.479.387 Задржи група