Профил на менаџерот: Jesus Brea

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jesus Brea
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 4, 2011
Последна интеракција: Денес во 20:21:12
Постови на форумот:176  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (639)
Освоени поени:0 (1110)
Победи:0 (41)
Подиуми:0 (94)
Пол-позиции:0 (54)
Најбрзи круга:0 (24)
Просечно поени/трка: 0 (1.74)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 19, 2011)
Достигнувања:

41% отклучени

(146/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jesus Brea Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 28, Трка 1
Број на најавувања:9410
Време поминато на ГПРО:2035.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 4
Позиција во сезоната:28
Пари: $?.???.???
Возач: Kazuyoshi Kuwashima (138)
Технички Директор: Herve David (73)
Екипа во целост:32
Гуми: Yokomama
Име на тим: Sex, Beer & Rock´N Roll
Екипен пласман:39
Поени на тимот:313.1335

Спонзори

Schücho (A63) - 20 трки
Allian (A63) - 28 трки
Hermenes (A63) - 3 трки
SFK (A63) - 6 трки
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Jesus Brea (Последна обнова: Мај 6 2016, 22:40:48)