Профил на менаџерот: Christer Andersson

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Christer Andersson
Држава: Шведска
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 10, 2006
Последна интеракција: Јун 18 2021, 22:38:09
Постови на форумот:633  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (1144)
Освоени поени:6 (2164)
Победи:0 (73)
Подиуми:0 (182)
Пол-позиции:0 (119)
Најбрзи круга:0 (54)
Просечно поени/трка: 0.86 (1.89)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 8, 2007)
Достигнувања:

58% отклучени

(206/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Christer Andersson Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:candersson1

Основни информации

Прво ГП: Сезона 1, Трка 2
Број на најавувања:18027
Време поминато на ГПРО:5260.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 65
Позиција во сезоната:10
Пари: $??.???.???
Возач: Beppe Del Monte (77)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:36
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Whiskey & Cigars - Old School
Екипен пласман:23
Поени на тимот:214.5334

Спонзори

Sonie (P25) - 12 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-65 6 2 4 5 0 44 17 2.59 QF 1452 Pipirelli $51.941.847 Задржи група
80 P-25 27 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 721 Avonn $-5.085.228 Испаднат
79 M-2 39 0 0 0 0 0 17 0 - 6812 Pipirelli $49.972.727 Испаднат
78 M-2 7 1 1 1 1 28 17 1.65 SF 46 Dunnolop $1.254.632 Задржи група
77 M-2 21 1 1 0 1 13 17 0.76 R2 160 Yokomama $16.735.793 Задржи група
76 Elite 37 0 0 0 0 0 17 0 - 474 Pipirelli $22.088.128 Испаднат
75 Elite 24 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 37 Badyear $12.872.757 Задржи група
74 M-2 4 0 3 5 0 50 17 2.94 QF 29 Yokomama $40.651.954 Промовиран
73 M-2 4 0 2 1 1 38 17 2.24 SF 1763 Dunnolop $38.000.915 Задржи група
72 M-2 24 0 1 1 0 9 17 0.53 R2 59 Yokomama $27.003.305 Задржи група
71 P-24 1 3 7 15 0 82 17 4.82 W 175 Yokomama $45.660.537 Промовиран
70 P-24 6 0 4 2 0 38 17 2.24 QF 664 Yokomama $22.225.623 Задржи група
69 M-4 39 0 0 0 0 0 17 0 - 3634 Pipirelli $21.198.223 Испаднат
68 M-4 19 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 3448 Yokomama $128.516 Задржи група
67 M-4 27 0 0 0 0 0 17 0 R2 110 Yokomama $14.219.538 Задржи група
66 M-4 9 0 2 0 0 25 17 1.47 QF 82 Contimental $18.804.107 Задржи група
65 M-4 11 0 2 0 1 18 17 1.06 F 36 Dunnolop $39.336.377 Задржи група
64 M-4 25 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 87 Dunnolop $60.924.665 Задржи група
63 P-23 1 6 9 2 0 95 17 5.59 W 155 Yokomama $93.072.242 Промовиран
62 P-23 18 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 377 Yokomama $56.879.823 Задржи група
61 A-121 1 5 13 10 5 121 17 7.12 SF 615 Pipirelli $104.871.018 Промовиран
60 A-121 5 1 4 0 0 52 17 3.06 F 1246 Pipirelli $37.010.870 Задржи група
59 P-18 26 0 0 1 0 1 17 0.06 R1 339 Dunnolop $-1.287.691 Испаднат
58 A-80 3 2 7 1 2 84 17 4.94 SF 587 Pipirelli $34.647.722 Промовиран
57 A-80 6 0 2 1 0 45 17 2.65 QF 845 Pipirelli $17.896.552 Задржи група
56 A-80 7 0 2 0 1 40 17 2.35 R2 784 Pipirelli $22.288.678 Задржи група
55 R-176 1 6 11 8 0 104 15 6.93 W 6475 Pipirelli $20.649.842 Промовиран
42-54 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
41 M-1 34 0 0 0 0 0 1 0 R1 - Michelini $-108.883.449 Пензиониран*
40 M-1 4 3 6 0 1 55 17 3.24 SF 18 Dunnolop $24.104.788 Задржи група
39 Elite 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 24 Avonn $4.940.975 Испаднат
38 Elite 18 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Badyear $10.153.343 Задржи група
37 Elite 19 0 0 0 0 2 17 0.12 QF ? Badyear $9.280.033 Задржи група
36 Elite 14 0 1 0 0 9 17 0.53 R2 ? Badyear $20.192.394 Задржи група
35 Elite 13 0 1 0 1 8 17 0.47 R1 47 Badyear $31.644.921 Задржи група
34 Elite 16 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Badyear $26.236.770 Задржи група
33 M-2 1 3 8 0 4 83 17 4.88 QF 20 Dunnolop $50.855.745 Промовиран
32 M-2 6 1 3 0 0 35 17 2.06 R2 ? Dunnolop $58.744.991 Задржи група
31 M-2 20 0 0 0 1 6 17 0.35 R1 70 Yokomama $63.033.845 Задржи група
30 P-7 1 5 10 9 4 100 17 5.88 W ? Yokomama $95.704.911 Промовиран
29 P-7 6 2 3 4 1 38 17 2.24 R1 ? Yokomama $49.993.786 Задржи група
28 A-6 1 6 10 7 2 100 17 5.88 QF ? Pipirelli $82.476.468 Промовиран
27 A-6 6 1 5 3 0 48 17 2.82 QF 454 Pipirelli $24.974.816 Задржи група
26 P-7 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $-451.669 Испаднат
25 M-3 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $-2.098.121 Испаднат
24 Elite 19 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Michelini $-3.855.172 Испаднат
23 M-3 4 1 6 0 2 70 17 4.12 R1 23 Dunnolop $26.911.801 Промовиран
22 M-3 11 1 1 0 0 18 17 1.06 R2 33 Dunnolop $16.873.348 Задржи група
21 M-3 17 0 1 0 0 8 17 0.47 QF 226 Dunnolop $13.743.879 Задржи група
20 Elite 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 31 Badyear $7.044.054 Испаднат
19 M-4 5 0 3 0 0 48 17 2.82 R2 18 Dunnolop $23.024.893 Промовиран
18 Elite 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 127 Pipirelli $14.366.452 Испаднат
17 Elite 11 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 10 Yokomama $15.517.904 Задржи група
16 Elite 8 0 0 0 0 21 17 1.24 R2 8 blank $27.034.219 Задржи група
15 M-2 1 9 14 15 10 141 17 8.29 - 8 blank $36.108.956 Промовиран
14 M-2 6 2 3 11 2 33 17 1.94 - ? blank $20.972.818 Задржи група
13 Elite 36 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $35.875.924 Испаднат
12 M-3 2 3 10 0 5 109 17 6.41 - 15 blank $35.779.325 Промовиран
11 M-3 14 0 0 0 0 8 17 0.47 - 35 blank $35.176.891 Задржи група
10 M-3 7 0 2 0 0 29 17 1.71 - ? blank $20.776.272 Задржи група
9 M-3 10 0 1 0 0 21 17 1.24 - 36 blank $22.486.780 Задржи група
8 A-8 1 8 10 16 7 101 17 5.94 - 63 blank $38.555.433 Промовиран
7 M-1 34 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $8.699.008 Испаднат
6 A-11 6 0 3 0 0 43 17 2.53 - 94 blank $16.756.365 Промовиран*
5 M-1 29 0 0 0 0 0 17 0 - 65 blank $22.516.075 Испаднат
4 A-3 7 1 3 0 2 55 17 3.24 - 80 blank $20.288.124 Промовиран*
3 A-3 7 0 1 1 0 17 17 1 - ? blank $19.199.926 Задржи група
2 A-3 27 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $8.958.957 Задржи група
1 R-9 13 0 0 0 0 11 16 0.69 - - blank $754.145 Промовиран*