Профил на менаџерот: Rafał Maciejczak

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Rafał Maciejczak
Држава: Полска
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 18, 2011
Последна интеракција: Вчера во 21:31:39
Постови на форумот:3  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (451)
Освоени поени:0 (892)
Победи:0 (26)
Подиуми:0 (77)
Пол-позиции:0 (28)
Најбрзи круга:0 (35)
Просечно поени/трка: - (1.98)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 21, 2012)
Достигнувања:

34% отклучени

(122/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Rafał Maciejczak Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 28, Трка 4
Број на најавувања:3402
Време поминато на ГПРО:729.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 87
Позиција во сезоната:36
Пари: $?.???.???
Возач: Alex Labrachez (108)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:15
Гуми: Pipirelli
Име на тим: POLAND RACING TEAM
Екипен пласман:644
Поени на тимот:0

Спонзори

T-Mobil (P15) - 10 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
76 A-87 27 0 0 0 0 0 16 0 R1 4615 Pipirelli $5.046.245 Задржи група
75 P-15 27 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 665 Contimental $461.801 Испаднат
74 P-15 25 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 338 Yokomama $3.909.356 Задржи група
73 P-15 22 0 2 0 0 12 17 0.71 R2 1009 Yokomama $16.947.563 Задржи група
72 A-69 2 4 10 1 8 94 17 5.53 F 1509 Pipirelli $60.460.373 Промовиран
71 A-69 10 0 1 0 1 34 17 2 R2 1087 Pipirelli $33.709.675 Задржи група
70 A-69 21 0 0 0 0 0 17 0 R1 1371 Pipirelli $5.224.706 Задржи група
69 A-69 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 2063 Pipirelli $2.117.833 Задржи група
68 P-15 28 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 315 Yokomama $1.752.550 Испаднат
67 P-15 14 1 1 0 1 14 17 0.82 R1 341 Yokomama $12.767.873 Задржи група
66 A-26 1 5 11 10 7 113 17 6.65 F 748 Pipirelli $71.635.185 Промовиран
65 A-26 8 0 2 0 0 37 13 2.85 - 6333 Pipirelli $14.309.541 Задржи група
64 A-26 23 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2269 Pipirelli $19.432.657 Задржи група
63 R-190 2 4 10 1 0 103 17 6.06 W 3689 Pipirelli $10.962.359 Промовиран
62 R-190 14 0 0 0 0 6 14 0.43 - 6192 Pipirelli $-9.290.529 Задржи група
46-61 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
45 R-225 18 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $6.163.289 Задржи група
41-44 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
40 P-19 40 0 0 0 0 0 8 0 - - Avonn $13.343.022 Спец пот
39 A-40 2 6 9 0 9 94 17 5.53 W 393 Pipirelli $29.389.236 Промовиран
38 A-40 9 0 2 0 2 19 17 1.12 - 1006 Pipirelli $15.413.702 Задржи група
37 P-3 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 943 Dunnolop $22.067.151 Испаднат
36 A-5 5 1 4 1 5 51 17 3 R2 ? Pipirelli $5.313.358 Промовиран
35 A-5 12 0 0 0 1 17 17 1 R2 ? Pipirelli $39.903.150 Задржи група
34 R-8 2 2 9 4 0 82 17 4.82 F 1326 Pipirelli $48.104.091 Промовиран
33 R-8 11 0 1 0 1 17 17 1 R1 ? Pipirelli $-30.488.125 Задржи група
32 A-9 26 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 739 Pipirelli $11.579.913 Испаднат
31 R-159 2 2 11 8 0 101 16 6.31 W - Pipirelli $17.110.407 Промовиран
30 R-159 14 0 1 1 0 20 17 1.18 QF ? Pipirelli $4.700.749 Задржи група
29 R-159 16 0 0 0 0 10 14 0.71 R2 - Pipirelli $-979.324 Задржи група
28 R-159 8 1 3 2 0 49 13 3.77 - - Pipirelli $9.465.000 Задржи група