Профил на менаџерот: Artur Terezan

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Artur Terezan
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 29, 2011
Последна интеракција: Денес во 19:24:40
Постови на форумот:54  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:8 (818)
Освоени поени:0 (1852)
Победи:0 (72)
Подиуми:0 (159)
Пол-позиции:0 (86)
Најбрзи круга:0 (84)
Просечно поени/трка: 0 (2.26)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 9, 2013)
Достигнувања:

56% отклучени

(201/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Artur Terezan Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:arturlangowski
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 34, Трка 1
Број на најавувања:8910
Време поминато на ГПРО:1231.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Дете

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 7
Позиција во сезоната:26
Пари: $???.???.???
Возач: Damien Sarrazin (138)
Технички Директор: Les Bailey (91)
Екипа во целост:42
Гуми: Dunnolop
Име на тим: Tio Bob Racing
Екипен пласман:85
Поени на тимот:176.8668

Спонзори

Air Fluid (A28) - 26 трки
Vistagies (A28) - 18 трки
Lucrent Technologies (A28) - 4 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-28 1 12 16 12 13 146 17 8.59 W 2976 Pipirelli $177.940.119 Промовиран
80 A-28 5 0 4 0 0 53 17 3.12 R2 1031 Pipirelli $88.955.568 Задржи група
79 A-28 18 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 3602 Pipirelli $124.780.306 Задржи група
78 A-28 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 1453 Pipirelli $95.345.610 Задржи група
77 A-28 11 0 3 3 0 24 17 1.41 SF 1436 Pipirelli $118.291.305 Задржи група
76 A-28 5 0 4 6 0 43 17 2.53 QF 1668 Pipirelli $106.473.953 Задржи група
75 A-28 21 0 0 0 0 7 17 0.41 - 2319 Pipirelli $29.235.134 Задржи група
74 P-1 3 2 5 4 2 59 17 3.47 SF 2476 Bridgerock $-4.051.916 Испаднат
73 A-1 4 0 4 1 0 49 17 2.88 SF 884 Pipirelli $85.057.643 Промовиран
72 A-1 5 1 2 1 0 43 17 2.53 QF 1336 Pipirelli $86.468.933 Задржи група
71 A-1 7 0 2 1 0 42 17 2.47 R2 1587 Pipirelli $35.334.480 Задржи група
70 P-6 5 3 4 2 4 53 17 3.12 R1 241 Contimental $-11.355.899 Испаднат
69 P-6 14 0 0 2 1 14 17 0.82 QF 1372 Yokomama $2.253.845 Задржи група
68 M-2 13 1 2 0 0 18 16 1.12 - 2817 Contimental $-18.415.354 Испаднат
67 M-2 4 3 9 4 6 82 17 4.82 SF 19 Michelini $52.461.197 Задржи група
66 M-2 13 0 2 0 0 20 17 1.18 R1 344 Contimental $28.253.745 Задржи група
65 P-4 1 6 10 1 7 92 17 5.41 F 2062 Contimental $90.553.368 Промовиран
64 P-4 5 0 3 0 1 28 17 1.65 R1 301 Badyear $23.645.036 Задржи група
63 P-4 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 560 Avonn $86.177.466 Задржи група
62 A-37 1 7 14 12 8 132 17 7.76 SF 519 Pipirelli $110.615.785 Промовиран
61 A-37 5 1 5 2 2 61 17 3.59 R1 1013 Pipirelli $79.453.930 Задржи група
60 A-37 16 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 2659 Pipirelli $45.806.444 Задржи група
59 P-8 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 5164 Bridgerock $-40.051.615 Испаднат
58 A-101 3 1 4 1 2 50 17 2.94 QF 1090 Pipirelli $60.961.819 Промовиран
57 P-19 16 1 1 0 0 10 16 0.62 R1 3184 Contimental $-53.387.731 Испаднат
56 P-19 25 0 0 0 1 2 17 0.12 R1 468 Contimental $114.186.214 Задржи група
55 P-19 4 4 6 0 4 62 16 3.88 QF 3370 Contimental $141.859.914 Задржи група
54 P-19 13 0 1 0 0 11 17 0.65 - 410 Contimental $90.397.280 Задржи група
53 P-19 26 0 0 0 0 2 15 0.13 R1 4966 Avonn $113.126.919 Задржи група
52 P-19 5 2 3 0 2 41 17 2.41 R2 109 Contimental $131.159.334 Задржи група
51 P-19 8 0 3 1 0 36 17 2.12 R1 157 Dunnolop $161.680.346 Задржи група
50 A-118 1 13 14 17 12 138 17 8.12 F ? Pipirelli $242.660.748 Промовиран
49 A-118 4 3 7 3 2 70 17 4.12 F 712 Pipirelli $167.408.691 Задржи група
48 A-118 11 0 3 0 0 28 17 1.65 R1 ? Pipirelli $184.051.244 Задржи група
47 A-118 7 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 ? Pipirelli $140.243.924 Задржи група
46 A-118 12 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 ? Pipirelli $134.666.192 Задржи група
45 A-118 13 0 1 0 2 21 17 1.24 R2 ? Pipirelli $167.467.184 Задржи група
44 A-118 6 0 3 3 0 51 17 3 QF 537 Pipirelli $182.057.729 Задржи група
43 A-118 5 3 4 0 3 46 17 2.71 SF ? Pipirelli $40.943.014 Задржи група
42 P-10 40 0 0 0 0 0 17 0 - ? Yokomama $16.437.559 Испаднат
41 M-3 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Avonn $8.808.871 Испаднат
40 M-3 26 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 - Dunnolop $19.561.103 Задржи група
39 P-15 3 2 4 0 1 53 17 3.12 R2 ? Avonn $154.721.986 Промовиран
38 P-15 8 1 2 0 1 31 17 1.82 R1 ? Yokomama $126.282.434 Задржи група
37 A-79 2 5 9 0 8 98 17 5.76 F ? Pipirelli $160.658.615 Промовиран
36 A-79 12 0 1 1 0 19 17 1.12 R1 883 Pipirelli $104.129.784 Задржи група
35 A-79 18 0 1 0 1 11 17 0.65 R2 ? Pipirelli $49.027.934 Задржи група
34 R-5 4 1 3 9 1 67 17 3.94 R2 2237 Pipirelli $75.128.057 Промовиран