Профил на менаџерот: Pablo Borges

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Pablo Borges
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 30, 2011
Последна интеракција: Денес во 05:29:47
Постови на форумот:1126  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (780)
Освоени поени:27 (1298)
Победи:0 (31)
Подиуми:2 (103)
Пол-позиции:0 (26)
Најбрзи круга:0 (44)
Просечно поени/трка: 2.08 (1.66)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 7, 2012)
Достигнувања:

38% отклучени

(133/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Pablo Borges Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 28, Трка 8
Број на најавувања:16859
Време поминато на ГПРО:4052.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 4
Позиција во сезоната:8
Пари: $??.???.???
Возач: Larry Hutchison (145)
Технички Директор: Georgi Colombo (93)
Екипа во целост:46
Гуми: Yokomama
Име на тим: The Overtakers
Екипен пласман:26
Поени на тимот:402.0668

Спонзори

Volfo Trucks (P4) - 1 трки
Flextonics (A9) - 16 трки
O3 (A9) - 6 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 P-4 8 1 2 2 0 30 17 1.76 R2 1106 Yokomama $48.763.935 Задржи група
72 P-4 11 0 2 0 0 21 17 1.24 R2 395 Yokomama $25.006.139 Задржи група
71 A-9 3 6 9 4 1 110 17 6.47 SF 1372 Pipirelli $32.628.603 Промовиран
70 A-9 10 0 4 1 1 37 17 2.18 QF 987 Pipirelli $71.900.680 Задржи група
69 A-9 7 0 2 0 1 43 17 2.53 R2 831 Pipirelli $91.491.058 Задржи група
68 A-9 6 1 3 0 0 42 17 2.47 QF 1108 Pipirelli $46.788.725 Задржи група
67 A-9 10 0 0 0 0 17 17 1 R2 1061 Pipirelli $16.177.213 Задржи група
66 P-25 19 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 403 Yokomama $-13.167.984 Испаднат
65 P-25 9 0 1 0 0 21 17 1.24 R2 220 Yokomama $11.555.178 Задржи група
64 P-25 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1054 Yokomama $14.364.390 Задржи група
63 M-4 31 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 122 Dunnolop $979.923 Испаднат
62 Elite 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 77 Contimental $14.176.164 Испаднат
61 M-2 3 1 6 0 2 59 17 3.47 F 31 Dunnolop $50.414.900 Промовиран
60 M-2 10 0 1 0 0 19 17 1.12 R2 112 Dunnolop $33.233.756 Задржи група
59 M-2 26 0 0 0 0 3 17 0.18 - 222 Badyear $11.382.154 Задржи група
58 M-2 28 0 0 0 0 2 17 0.12 - 185 Michelini $6.184.889 Задржи група
57 P-24 2 5 9 3 4 88 17 5.18 QF 150 Dunnolop $33.648.706 Промовиран
56 P-24 5 1 4 0 4 69 17 4.06 R1 83 Dunnolop $44.749.831 Задржи група
55 P-24 18 0 0 0 2 8 17 0.47 R1 360 Dunnolop $17.929.630 Задржи група
54 P-24 25 0 0 0 0 4 17 0.24 - 1884 Contimental $16.026.424 Задржи група
53 P-24 10 0 2 0 0 21 17 1.24 R2 1874 Dunnolop $19.653.358 Задржи група
52 P-24 6 0 3 0 2 44 17 2.59 R1 106 Dunnolop $12.650.412 Задржи група
51 P-24 12 0 1 0 1 15 17 0.88 R1 ? Contimental $3.806.543 Задржи група
50 P-24 25 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 ? Yokomama $15.624.092 Задржи група
49 M-5 32 0 0 0 0 0 17 0 R2 159 Yokomama $6.460.367 Испаднат
48 M-5 21 0 0 0 1 9 17 0.53 R2 ? Contimental $17.003.891 Задржи група
47 M-5 25 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Contimental $15.004.131 Задржи група
46 P-24 1 3 7 0 4 92 17 5.41 SF ? Dunnolop $42.813.510 Промовиран
45 P-24 13 0 0 0 0 12 16 0.75 R1 - Avonn $39.349.213 Задржи група
44 P-24 22 0 0 0 1 9 17 0.53 R2 ? Dunnolop $96.180.270 Задржи група
43 A-17 1 7 14 10 7 137 17 8.06 W 302 Pipirelli $145.706.654 Промовиран
42 A-17 7 0 2 0 0 24 17 1.41 QF ? Pipirelli $138.804.205 Задржи група
41 A-17 10 0 1 0 0 27 17 1.59 QF ? Pipirelli $114.396.665 Задржи група
40 A-17 12 0 1 0 1 6 15 0.4 R1 - Pipirelli $97.557.592 Задржи група
39 A-17 17 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 ? Pipirelli $119.617.756 Задржи група
38 A-17 12 0 1 0 0 13 15 0.87 R1 - Pipirelli $93.776.351 Задржи група
37 A-17 15 0 1 0 0 13 17 0.76 QF 807 Pipirelli $80.849.424 Задржи група
36 A-17 16 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 1011 Pipirelli $28.421.173 Задржи група
35 P-11 28 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 357 Yokomama $802.408 Испаднат
34 P-11 28 0 0 0 0 2 17 0.12 - ? Yokomama $14.872.603 Задржи група
33 A-6 2 4 12 4 8 110 17 6.47 W 220 Pipirelli $52.808.817 Промовиран
32 A-6 16 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $45.015.140 Задржи група
31 A-6 19 0 0 0 1 7 17 0.41 - ? Pipirelli $27.608.152 Задржи група
30 R-61 2 2 10 2 3 92 17 5.41 SF ? Pipirelli $29.763.479 Промовиран
29 R-61 12 0 1 0 0 10 16 0.62 QF - Pipirelli $6.362.570 Задржи група
28 R-61 20 0 0 0 0 3 8 0.38 - - Pipirelli $27.243.165 Задржи група