Профил на менаџерот: Piotrek Owerczuk

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Piotrek Owerczuk
Држава: Полска
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 30, 2008
Последна интеракција: Вчера во 06:07:58
Постови на форумот:4  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (253)
Освоени поени:1 (360)
Победи:0 (12)
Подиуми:0 (26)
Пол-позиции:0 (14)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: 0.08 (1.42)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

15% отклучени

(53/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Piotrek Owerczuk Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 11, Трка 17
Број на најавувања:2374
Време поминато на ГПРО:370 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 14
Позиција во сезоната:29
Пари: $???.???.???
Возач: Jamie Kennedy (132)
Технички Директор: Bernard Parish (75)
Екипа во целост:5
Гуми: Avonn
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Speedcare (A3) - 11 трки
Allian (A3) - 16 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-3 1 4 9 8 3 90 17 5.29 F 1058 Pipirelli $197.075.946 Промовиран
72 A-3 9 0 1 1 0 37 17 2.18 R1 1125 Pipirelli $185.706.524 Задржи група
71 A-3 14 1 1 1 0 12 17 0.71 R1 1974 Pipirelli $184.516.790 Задржи група
70 A-3 11 0 1 0 0 24 17 1.41 QF 825 Pipirelli $140.647.583 Задржи група
69 A-3 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 1634 Pipirelli $130.050.034 Задржи група
68 A-3 25 0 0 0 0 2 15 0.13 R1 5420 Pipirelli $135.341.179 Задржи група
67 A-3 32 0 0 0 0 0 17 0 - 2195 Pipirelli $103.517.182 Задржи група
66 A-3 34 0 0 0 0 0 17 0 - 3975 Pipirelli $81.075.109 Задржи група
65 R-178 2 4 8 3 0 78 17 4.59 QF 2850 Pipirelli $74.373.882 Промовиран
64 R-178 14 0 0 0 0 7 9 0.78 - 7544 Pipirelli $-601.942 Задржи група
39-63 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
38 A-65 40 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $21.137.975 Пензиониран
37 A-65 26 0 0 0 0 2 12 0.17 R1 - Pipirelli $54.986.847 Задржи група
36 R-87 4 1 4 0 2 63 17 3.71 R2 ? Pipirelli $63.759.986 Промовиран
35 R-87 9 1 1 1 0 31 17 1.82 QF ? Pipirelli $14.651.009 Задржи група
34 R-87 23 0 0 0 0 3 11 0.27 - - Pipirelli $4.924.017 Задржи група
15-33 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
14 A-14 38 0 0 0 0 0 6 0 - - blank $19.403.203 Пензиониран
13 A-14 33 0 0 0 0 0 4 0 - - blank $40.487.792 Задржи група
12 A-14 33 0 0 0 0 0 13 0 - - blank $35.615.926 Задржи група
11 R-36 14 1 1 0 0 10 1 10 - - blank $22.616.920 Промовиран*
10 A-5 31 0 0 0 0 0 9 0 - - blank $899.467 Пензиониран
9 R-65 12 0 3 0 0 22 7 3.14 - - blank $2.837.172 Промовиран*