Профил на менаџерот: Moreno Tarondo

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
ATS D7 - 1984
Име:Moreno Tarondo
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 16, 2011
Последна интеракција: Денес во 19:49:02
Постови на форумот:16  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (772)
Освоени поени:1 (1112)
Победи:0 (29)
Подиуми:0 (94)
Пол-позиции:0 (40)
Најбрзи круга:0 (40)
Просечно поени/трка: 0.08 (1.44)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

33% отклучени

(116/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Moreno Tarondo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:morenotarondo

Основни информации

Прво ГП: Сезона 28, Трка 12
Број на најавувања:6627
Време поминато на ГПРО:858.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 35
Позиција во сезоната:20
Пари: $-?.???.???
Возач: Joao Campaniço (97)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:19
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Cavallino Fiammante
Екипен пласман:184
Поени на тимот:216.6664

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Moreno Tarondo (Последна обнова: Мар 13 2017, 16:11:11)
25.10.2014: TEAM LEADER DI "CAVALLINO FIAMMANTE"
25.11.2015: SI RICOMINCIA DA "ROOKIE" PER RITORNARE IMMEDIATAMENTE FRA GLI "AMATEUR"
11.11.2016: si torna in Ama dopo aver vinto campionato e coppa
13.11.2016: acquisito sponsor x alettone posteriore
13.03.2017: acquisto sponsor per cofano motore