Профил на менаџерот: Dewald Mul

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Dewald Mul
Држава: Јужна Африка
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 31, 2008
Последна интеракција: Вчера во 11:30:16
Постови на форумот:84  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (360)
Освоени поени:16 (782)
Победи:1 (32)
Подиуми:1 (72)
Пол-позиции:0 (38)
Најбрзи круга:1 (10)
Просечно поени/трка: 1.33 (2.17)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 8, 2013)
Достигнувања:

26% отклучени

(92/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Dewald Mul Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 9, Трка 11
Број на најавувања:4383
Време поминато на ГПРО:923.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 47
Позиција во сезоната:9
Пари: $??.???.???
Возач: Indrek Kasemets (116)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:7
Гуми: Pipirelli
Име на тим: ..::Pole to Pole Racing::..
Екипен пласман:163
Поени на тимот:229.3331

Спонзори

CTP (A47) - 10 трки
Kony (R115) - 22 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-47 13 0 0 0 0 12 17 0.71 QF 1290 Pipirelli $78.350.926 Задржи група
72 R-115 1 6 15 8 2 126 17 7.41 QF 3427 Pipirelli $48.258.649 Промовиран
71 R-115 13 0 0 0 0 9 7 1.29 - 6795 Pipirelli $11.599.959 Задржи група
47-70 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
46 R-232 20 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $20.683.062 Задржи група
44-45 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
43 A-110 40 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $44.851.026 Пензиониран
42 A-110 13 0 0 0 0 12 11 1.09 SF - Pipirelli $69.993.362 Задржи група
41 A-110 9 0 2 0 0 19 17 1.12 R1 ? Pipirelli $61.127.774 Задржи група
40 A-110 13 0 1 0 0 19 15 1.27 QF - Pipirelli $37.595.924 Задржи група
39 P-18 33 0 0 0 0 0 17 0 - ? Avonn $43.983.507 Испаднат
38 A-37 2 0 6 0 0 58 17 3.41 R1 485 Pipirelli $54.416.619 Промовиран
37 A-37 6 0 3 0 1 32 17 1.88 QF 659 Pipirelli $44.465.799 Задржи група
36 A-37 16 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $48.204.242 Задржи група
35 A-37 19 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 ? Pipirelli $28.168.908 Задржи група
34 R-33 1 7 14 9 1 132 17 7.76 W 1298 Pipirelli $29.049.650 Промовиран
33 A-28 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 789 Pipirelli $12.535.654 Испаднат
32 R-160 1 10 15 12 3 141 17 8.29 W 1115 Pipirelli $44.493.741 Промовиран
31 R-160 8 1 4 1 1 45 16 2.81 QF - Pipirelli $-3.685.319 Задржи група
30 A-49 29 0 0 0 0 3 10 0.3 R1 - Pipirelli $-13.108.244 Пензиониран
29 R-54 1 6 8 7 1 84 17 4.94 F ? Pipirelli $12.754.250 Промовиран
28 R-54 20 0 0 1 0 3 13 0.23 R2 - Pipirelli $-8.038.976 Задржи група
27 R-54 8 1 3 0 0 43 15 2.87 - - Pipirelli $4.563.332 Задржи група
13-26 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
12 A-8 14 0 0 0 0 6 14 0.43 - - blank $-8.352.483 Испаднат
11 A-8 14 0 0 0 0 7 17 0.41 - 421 blank $9.768.617 Задржи група
10 R-37 17 0 0 0 0 4 17 0.24 - ? blank $12.720.490 Промовиран*
9 R-37 33 0 0 0 0 0 7 0 - - blank $-331.859 Задржи група