Профил на менаџерот: Nando Neto

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Nando Neto
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 20, 2011
Последна интеракција: Вчера во 18:03:51
Постови на форумот:412  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:16 (370)
Освоени поени:13 (661)
Победи:1 (40)
Подиуми:1 (62)
Пол-позиции:1 (48)
Најбрзи круга:1 (25)
Просечно поени/трка: 0.81 (1.79)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 5, 2012)
Достигнувања:

38% отклучени

(141/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Nando Neto Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 28, Трка 13
Број на најавувања:8898
Време поминато на ГПРО:1479.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 49
Позиција во сезоната:19
Пари: $??.???.???
Возач: Roger Bernstorff (112)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Paneri (R40) - 23 трки
GTP (A49) - 1 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
87 A-49 19 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 4356 Pipirelli $38.894.374 Задржи група
86 R-40 1 15 17 14 11 166 17 9.76 W 1633 Pipirelli $7.546.897 Промовиран
85 R-40 3 4 7 14 3 71 17 4.18 SF 3581 Pipirelli $-34.973.912 Задржи група
84 R-40 18 0 0 0 0 0 17 0 R2 5025 Pipirelli $-30.735.691 Задржи група
83 R-40 17 0 0 0 0 1 6 0.17 - 5969 Pipirelli $6.951.067 Задржи група
46-82 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
45 A-28 15 0 1 0 0 13 6 2.17 R2 - Pipirelli $87.910.851 Пензиониран
44 A-28 9 1 1 0 1 15 17 0.88 R2 ? Pipirelli $78.679.273 Задржи група
43 P-2 27 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 ? Avonn $-1.422.592 Испаднат
42 P-2 10 0 2 1 0 20 17 1.18 R2 ? Avonn $21.688.668 Задржи група
41 P-2 25 0 0 0 1 5 17 0.29 - ? Avonn $2.375.119 Задржи група
40 P-2 21 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 ? Dunnolop $9.077.971 Задржи група
39 A-27 2 4 12 0 4 109 17 6.41 F ? Pipirelli $23.175.512 Промовиран
38 A-27 14 0 0 0 1 12 17 0.71 R2 645 Pipirelli $20.077.458 Задржи група
37 A-27 10 1 2 0 1 22 17 1.29 R1 ? Pipirelli $23.228.013 Задржи група
36 R-232 1 11 13 9 0 125 17 7.35 W 1524 Pipirelli $36.807.646 Промовиран
35 R-232 16 0 0 5 0 1 14 0.07 R2 - Pipirelli $-30.313.549 Задржи група
34 R-232 6 3 5 3 1 56 17 3.29 F 2684 Pipirelli $-20.427.259 Задржи група
33 R-232 16 0 0 0 1 7 17 0.41 R2 ? Pipirelli $-17.710.420 Задржи група
32 R-232 21 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Pipirelli $-35.683.425 Задржи група
31 R-232 23 0 0 1 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $1.396.216 Задржи група
30 R-232 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $3.972.947 Задржи група
29 R-232 20 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $-21.521.802 Задржи група
28 R-232 25 0 0 0 0 0 5 0 - - Pipirelli $5.478.455 Задржи група