Профил на менаџерот: Dario Tokarski

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Generic white livery
Име:Dario Tokarski
Држава: Полска
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 23, 2011
Последна интеракција: Јун 13 2018, 11:34:20
Постови на форумот:8  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (569)
Освоени поени:0 (699)
Победи:0 (15)
Подиуми:0 (51)
Пол-позиции:0 (24)
Најбрзи круга:0 (13)
Просечно поени/трка: - (1.23)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

23% отклучени

(81/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Dario Tokarski Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 28, Трка 14
Број на најавувања:7722
Време поминато на ГПРО:1397.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
66-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
65 A-85 40 0 0 0 0 0 0 - - 11778 Pipirelli $-3.607.482 Пензиониран
64 P-15 36 0 0 0 0 0 12 0 R2 6527 Yokomama $3.516.852 Испаднат
63 A-104 2 4 7 11 4 80 16 5 R1 4609 Pipirelli $61.134.600 Промовиран
62 A-104 10 0 0 2 0 21 13 1.62 R2 6902 Pipirelli $41.704.944 Задржи група
61 A-104 12 0 0 0 0 15 15 1 R1 5558 Pipirelli $44.008.151 Задржи група
60 A-104 20 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 3827 Pipirelli $30.686.260 Задржи група
59 A-104 17 0 0 0 0 4 15 0.27 SF 5287 Pipirelli $6.949.665 Задржи група
58 A-104 27 0 0 0 0 0 9 0 R2 7886 Pipirelli $25.437.921 Задржи група
57 A-104 30 0 0 0 0 0 12 0 R1 7209 Pipirelli $32.905.018 Задржи група
56 P-25 33 0 0 0 0 0 13 0 R1 6862 Contimental $23.117.902 Испаднат
55 A-71 3 1 6 0 1 60 17 3.53 F 4192 Pipirelli $85.704.727 Промовиран
54 A-71 13 0 0 0 0 7 16 0.44 R2 4242 Pipirelli $54.233.506 Задржи група
53 A-71 21 0 1 0 0 7 16 0.44 R1 4763 Pipirelli $57.628.755 Задржи група
52 A-71 22 0 0 0 0 2 16 0.12 - - Pipirelli $48.111.967 Задржи група
51 A-71 7 1 2 0 0 31 17 1.82 R2 1915 Pipirelli $63.085.252 Задржи група
50 A-71 9 0 2 1 0 22 15 1.47 QF - Pipirelli $51.088.800 Задржи група
49 A-71 15 0 0 0 0 9 16 0.56 R1 - Pipirelli $36.285.105 Задржи група
48 A-71 16 0 1 0 0 10 14 0.71 R1 - Pipirelli $16.687.636 Задржи група
47 A-71 19 0 0 0 0 7 14 0.5 R2 - Pipirelli $1.335.062 Задржи група
46 P-9 30 0 0 0 0 2 17 0.12 - ? Yokomama $3.599.946 Испаднат
45 A-76 3 2 7 5 3 71 17 4.18 R1 ? Pipirelli $35.011.380 Промовиран
44 A-76 11 0 0 0 0 17 17 1 R1 ? Pipirelli $27.132.973 Задржи група
43 A-76 13 0 1 0 1 10 17 0.59 R1 1547 Pipirelli $33.523.815 Задржи група
42 R-25 3 0 6 2 1 72 17 4.24 QF 1731 Pipirelli $25.229.282 Промовиран
41 A-76 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-7.307.779 Испаднат
40 A-76 22 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 ? Pipirelli $14.468.047 Задржи група
39 A-76 19 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $13.333.327 Задржи група
38 A-76 22 0 0 0 0 3 17 0.18 QF 1609 Pipirelli $14.683.202 Задржи група
37 A-76 25 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1375 Pipirelli $16.872.691 Задржи група
36 R-154 5 2 3 0 0 61 17 3.59 R2 ? Pipirelli $11.930.004 Промовиран*
35 R-154 11 0 1 0 0 16 17 0.94 QF ? Pipirelli $-9.031.501 Задржи група
34 A-35 31 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $-26.480.145 Испаднат
33 R-286 3 4 9 2 2 81 17 4.76 SF ? Pipirelli $29.125.562 Промовиран
32 R-286 9 0 0 1 1 18 17 1.06 R1 ? Pipirelli $-19.606.433 Задржи група
31 R-286 11 0 2 0 0 26 17 1.53 W ? Pipirelli $-21.886.706 Задржи група
30 R-286 19 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $-18.674.859 Задржи група
29 R-286 21 1 2 0 0 1 13 0.08 QF - Pipirelli $-15.797.096 Задржи група
28 R-80 18 0 0 0 0 3 4 0.75 - - Pipirelli $3.288.118 Задржи група