Профил на менаџерот: Oscar Ramirez

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er - 2008
Име:Oscar Ramirez
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 4, 2012
Последна интеракција: Мај 17 2020, 14:06:55
Постови на форумот:9  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:1 (68)
Освоени поени:0 (117)
Победи:0 (3)
Подиуми:0 (12)
Пол-позиции:0 (2)
Најбрзи круга:0 (3)
Просечно поени/трка: 0 (1.72)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

7% отклучени

(24/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Oscar Ramirez Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 29, Трка 1
Број на најавувања:567
Време поминато на ГПРО:165.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
34-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
33 A-9 39 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $1.597.385 Пензиониран
32 R-289 3 3 9 2 3 89 17 5.24 SF ? Pipirelli $13.124.846 Промовиран
31 R-289 11 0 2 0 0 18 16 1.12 R2 - Pipirelli $4.251.099 Задржи група
30 R-289 19 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-616.219 Задржи група
29 R-289 12 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 ? Pipirelli $5.396.950 Задржи група