Профил на менаџерот: Fabio Solito

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Fabio Solito
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 4, 2012
Последна интеракција: Ное 29 2012, 20:46:25
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (81)
Освоени поени:0 (205)
Победи:0 (7)
Подиуми:0 (18)
Пол-позиции:0 (8)
Најбрзи круга:0 (3)
Просечно поени/трка: - (2.53)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 8, 2012)
Достигнувања:

10% отклучени

(37/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Fabio Solito Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 29, Трка 1
Број на најавувања:1489
Време поминато на ГПРО:242.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
35-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
34 A-9 40 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $-3.834.202 Пензиониран
33 P-9 36 0 0 0 0 0 14 0 - - Dunnolop $-3.653.997 Испаднат
32 A-2 1 4 10 2 2 98 17 5.76 F 285 Pipirelli $89.346.124 Промовиран
31 A-2 12 0 0 0 0 16 16 1 R1 - Pipirelli $70.063.342 Задржи група
30 A-2 15 0 0 0 0 9 17 0.53 - ? Pipirelli $53.499.347 Задржи група
29 R-297 3 3 8 6 1 82 17 4.82 SF 1742 Pipirelli $30.367.411 Промовиран