Профил на менаџерот: Daniel Edu

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Arrows A8 - 1986
Име:Daniel Edu
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 7, 2012
Последна интеракција: Јун 12 2014, 13:15:20
Постови на форумот:13  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (88)
Освоени поени:0 (310)
Победи:0 (14)
Подиуми:0 (31)
Пол-позиции:0 (14)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: - (3.52)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јун 22, 2012)
Достигнувања:

12% отклучени

(42/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Daniel Edu Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 29, Трка 1
Број на најавувања:1165
Време поминато на ГПРО:466.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
36-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
35 A-3 33 0 0 0 0 0 4 0 R1 - Pipirelli $-30.467.670 Пензиониран
34 R-312 1 7 15 7 1 130 16 8.12 F - Pipirelli $7.880.092 Промовиран
33 A-9 27 0 0 0 0 2 15 0.13 R2 - Pipirelli $-5.703.125 Испаднат
32 R-318 3 4 6 3 1 78 17 4.59 QF 1244 Pipirelli $29.549.639 Промовиран
31 R-318 15 0 0 0 0 9 14 0.64 - - Pipirelli $-4.277.704 Задржи група
30 A-2 37 0 0 0 0 0 7 0 R1 - Pipirelli $-27.836.393 Пензиониран
29 R-42 2 2 9 4 0 81 14 5.79 SF - Pipirelli $20.845.963 Промовиран