Профил на менаџерот: Fabien Massard

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Fabien Massard
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 9, 2012
Последна интеракција: Сеп 26 2020, 23:47:44
Постови на форумот:1097  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:3 (819)
Освоени поени:1 (1839)
Победи:0 (70)
Подиуми:0 (165)
Пол-позиции:0 (99)
Најбрзи круга:0 (38)
Просечно поени/трка: 0.33 (2.25)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 10, 2012)
Достигнувања:

56% отклучени

(200/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Fabien Massard Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 29, Трка 1
Број на најавувања:8144
Време поминато на ГПРО:3844 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 38
Позиција во сезоната:14
Пари: $??.???.???
Возач: Danny Kimball (106)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:21
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Ruff Ryders CF1 Racing - FRA10
Екипен пласман:446
Поени на тимот:26.2667

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Fabien Massard (Последна обнова: Ное 2 2013, 03:37:13)
Palmares:

*jeux de gestion automobile :
-ondarun 1.0
-ondarun 2.0

*Jeux de gestion médiéval :
-http://jeu.lesseigneurs.fr/

Pseudo de référence: Usdax26 ou cuman26

Prochain objectif:
Remporter le championnat élite dans GPRO.