Профил на менаџерот: Mugur Sapoiu

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Mugur Sapoiu
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 21, 2012
Последна интеракција: Јан 5 2020, 17:49:57
Постови на форумот:45  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (762)
Освоени поени:0 (1433)
Победи:0 (43)
Подиуми:0 (114)
Пол-позиции:0 (35)
Најбрзи круга:0 (18)
Просечно поени/трка: - (1.88)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 18, 2013)
Достигнувања:

33% отклучени

(117/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Mugur Sapoiu Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 29, Трка 4
Број на најавувања:14475
Време поминато на ГПРО:4393.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Mugur Sapoiu (Последна обнова: Фев 24 2013, 18:30:53)
Manager GPRO din sezonul 29, cursa 4.
Numar de GP 100.
Puncte obtinute 215.
Victorii 6.
Podiumuri 14.
Pole-position 10.
Tururi cele mai rapide 1.
Sezon 29-32 - rookie grupa 288.
Sezon 33 -34 AMA grupa 15
Sezon 35 - PRO grupa 19
Realizari Rookie
- prima victorie sezon 31, cursa 14
- prima cursa pe podium sezon 31, cursa 14
- primele puncte sezon 29, cursa 17
- primul pole-position sezon 31, cursa 17
- fasted lap sezon 31, cursa 17
- cea mai buna masina din grupa sezon 32, cursa 15
- cinci curse consecutive castigate sezon 32, cursa 15
- promovare in AMA sezon 32, cursa 17
Realizari AMA:
- primul podium sezon 33, cursa 8
- primele puncte sezon 33, cursa 8