Профил на менаџерот: Raffaele Tocci

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Raffaele Tocci
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 28, 2012
Последна интеракција: Вчера во 05:49:01
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (287)
Освоени поени:0 (562)
Победи:0 (11)
Подиуми:0 (45)
Пол-позиции:0 (14)
Најбрзи круга:0 (13)
Просечно поени/трка: 0 (1.96)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

17% отклучени

(59/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Raffaele Tocci Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 29, Трка 6
Број на најавувања:1718
Време поминато на ГПРО:333 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 10
Позиција во сезоната:34
Пари: $??.???.???
Возач: Ricardo Pablo Montoya (114)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:1
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Gli Indipendenti
Екипен пласман:385
Поени на тимот:161.3329

Спонзори

RTTL (R108) - 20 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71 A-10 26 0 0 0 0 0 16 0 R1 4438 Pipirelli $16.292.939 Задржи група
70 R-108 2 3 6 6 2 84 17 4.94 QF 4434 Pipirelli $51.793.756 Промовиран
69 A-68 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 2586 Pipirelli $32.842.571 Испаднат
68 R-140 4 0 9 0 0 80 17 4.71 SF 3056 Pipirelli $43.175.090 Промовиран
67 A-81 38 0 0 0 0 0 17 0 - 3710 Pipirelli $26.245.490 Испаднат
66 A-81 36 0 0 0 0 0 17 0 - 3036 Pipirelli $16.451.244 Задржи група
65 R-185 3 2 6 2 7 78 17 4.59 SF 4201 Pipirelli $25.520.833 Промовиран
64 R-185 5 4 7 0 3 60 16 3.75 SF 4673 Pipirelli $20.075.960 Задржи група
54-63 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
53 R-288 10 0 0 0 1 16 17 0.94 QF 3710 Pipirelli $19.922.249 Задржи група
52 R-288 8 0 3 0 0 45 17 2.65 R2 2235 Pipirelli $10.712.594 Задржи група
48-51 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
47 R-294 14 0 1 1 0 14 3 4.67 R1 - Pipirelli $14.390.793 Задржи група
46 R-294 9 0 1 0 0 24 11 2.18 SF - Pipirelli $27.688.799 Задржи група
45 A-59 37 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $17.856.405 Испаднат
44 R-117 1 2 9 5 0 99 17 5.82 W 2425 Pipirelli $33.630.922 Промовиран
43 R-117 7 0 3 0 0 37 17 2.18 QF ? Pipirelli $-1.225.136 Задржи група
31-42 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
30 R-20 14 0 0 0 0 9 16 0.56 R1 - Pipirelli $822.082 Задржи група
29 R-20 20 0 0 0 0 2 12 0.17 - - Pipirelli $12.486.216 Задржи група