Профил на менаџерот: Francesco Rossi

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Francesco Rossi
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 9, 2012
Последна интеракција: Јан 10 2015, 09:33:12
Постови на форумот:67  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (239)
Освоени поени:0 (722)
Победи:0 (23)
Подиуми:0 (66)
Пол-позиции:0 (25)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: - (3.02)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

23% отклучени

(82/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Francesco Rossi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 29, Трка 9
Број на најавувања:6576
Време поминато на ГПРО:1961.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
46-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
45 A-124 31 0 0 0 0 0 5 0 R2 - Pipirelli $897.843 Пензиониран
44 R-74 2 2 10 0 1 96 16 6 W - Pipirelli $8.876.147 Промовиран
43 R-74 7 0 2 0 0 45 15 3 R2 - Pipirelli $-19.860.570 Задржи група
42 A-81 39 0 0 0 0 0 3 0 - - Pipirelli $-24.793.762 Спец пот
41 R-144 4 2 7 0 0 74 13 5.69 QF - Pipirelli $14.303.081 Промовиран
40 A-48 11 1 1 0 1 20 12 1.67 R2 - Pipirelli $-3.146.475 Испаднат
39 A-48 8 0 2 0 0 37 17 2.18 QF ? Pipirelli $19.470.028 Задржи група
38 A-48 18 0 1 0 0 11 16 0.69 R2 - Pipirelli $19.434.234 Задржи група
37 A-48 20 0 0 0 0 7 16 0.44 R1 - Pipirelli $28.311.461 Задржи група
36 R-369 1 7 14 10 1 132 17 7.76 W 943 Pipirelli $32.962.354 Промовиран
35 A-66 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-10.325.729 Испаднат
34 P-13 38 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Yokomama $15.603.658 Испаднат
33 A-26 5 0 4 0 0 57 17 3.35 SF 361 Pipirelli $26.372.866 Промовиран
32 A-26 14 0 1 0 0 15 17 0.88 R2 ? Pipirelli $49.062.673 Задржи група
31 R-57 1 8 17 11 2 144 17 8.47 W 960 Pipirelli $41.177.458 Промовиран
30 R-57 9 3 7 4 0 21 17 1.24 QF 1347 Pipirelli $-26.393.915 Задржи група
29 R-57 13 0 0 0 0 6 9 0.67 - - Pipirelli $-2.377.461 Задржи група