Профил на менаџерот: Carlos Esteve

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Carlos Esteve
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 17, 2008
Последна интеракција: Мај 31 2016, 13:44:48
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (209)
Освоени поени:0 (175)
Победи:0 (3)
Подиуми:0 (9)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (1)
Просечно поени/трка: - (0.84)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 7, 2012)
Достигнувања:

5% отклучени

(17/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Carlos Esteve Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 10, Трка 7
Број на најавувања:867
Време поминато на ГПРО:211.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
37-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
36 R-138 15 0 0 1 0 10 16 0.62 QF - Pipirelli $30.265.853 Задржи група
35 R-138 24 0 0 0 0 0 11 0 - - Pipirelli $26.579.578 Задржи група
34 R-138 19 0 0 0 0 7 10 0.7 QF - Pipirelli $32.003.287 Задржи група
33 R-138 9 0 0 0 0 19 16 1.19 R1 - Pipirelli $27.614.813 Задржи група
32 R-138 15 0 0 0 0 5 11 0.45 QF - Pipirelli $28.620.791 Задржи група
31 R-138 4 1 5 3 0 58 17 3.41 R1 1847 Pipirelli $46.453.870 Задржи група
30 R-138 11 0 1 0 0 22 16 1.38 R2 - Pipirelli $20.859.688 Задржи група
29 R-138 16 0 0 0 0 4 17 0.24 SF 2510 Pipirelli $23.558.039 Задржи група
17-28 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
16 A-21 37 0 0 0 0 0 7 0 R1 - blank $-11.315.049 Пензиониран
15 A-21 27 0 0 0 0 0 17 0 - ? blank $4.786.592 Задржи група
14 A-21 23 0 0 0 0 0 13 0 - - blank $35.024.012 Задржи група
13 R-94 5 2 3 0 1 42 17 2.47 - ? blank $19.698.183 Промовиран
12 A-41 30 0 0 0 0 0 13 0 - - blank $-10.206.475 Испаднат
11 R-35 22 0 0 0 0 1 12 0.08 - - blank $6.114.524 Промовиран*
10 R-30 29 0 0 0 0 0 9 0 - - blank $-5.763.287 Задржи група
9 R-72 18 0 1 0 0 7 3 2.33 - - blank $20.563.999 Задржи група