Профил на менаџерот: David Robb

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:David Robb
Држава: Тајланд
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 21, 2012
Последна интеракција: Дек 18 2021, 13:39:15
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (637)
Освоени поени:0 (882)
Победи:0 (27)
Подиуми:0 (79)
Пол-позиции:0 (38)
Најбрзи круга:0 (24)
Просечно поени/трка: - (1.38)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

25% отклучени

(94/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до David Robb Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 29, Трка 13
Број на најавувања:4487
Време поминато на ГПРО:1046.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
82-86 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
81 A-58 37 0 0 0 0 0 3 0 R1 8423 Pipirelli $718.256 Пензиониран
80 R-23 2 2 9 2 1 87 14 6.21 SF 5700 Pipirelli $23.524.990 Промовиран
78-79 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
77 R-125 22 0 0 0 0 0 2 0 - 10019 Pipirelli $17.815.337 Задржи група
75-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
74 R-114 13 0 0 0 0 2 3 0.67 R1 9204 Pipirelli $6.845.379 Задржи група
72-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
71 R-32 25 0 0 0 0 0 1 0 - 8221 Pipirelli $19.329.000 Задржи група
70 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
69 R-103 21 0 0 0 0 0 3 0 R2 11114 Pipirelli $13.838.255 Задржи група
68 R-103 8 1 2 0 1 41 16 2.56 R1 4738 Pipirelli $8.184.379 Задржи група
67 A-20 36 0 0 0 0 0 4 0 R1 11040 Pipirelli $52.411.765 Пензиониран
66 A-20 27 0 0 0 0 0 15 0 R1 5161 Pipirelli $44.110.355 Задржи група
65 A-20 16 0 0 0 0 7 16 0.44 SF 3763 Pipirelli $62.071.817 Задржи група
64 A-20 27 0 0 0 0 0 15 0 R1 5344 Pipirelli $36.153.151 Задржи група
63 A-20 28 0 0 0 0 0 13 0 - 6330 Pipirelli $63.357.628 Задржи група
62 A-20 14 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 1657 Pipirelli $60.003.796 Задржи група
61 A-20 21 0 0 0 0 4 16 0.25 R1 4556 Pipirelli $49.775.298 Задржи група
60 A-20 21 0 0 0 0 2 16 0.12 QF 4500 Pipirelli $62.405.083 Задржи група
59 A-20 26 0 0 0 0 0 16 0 R1 4666 Pipirelli $45.096.438 Задржи група
58 R-156 3 4 13 3 8 109 17 6.41 W 4727 Pipirelli $46.976.783 Промовиран
57 R-229 6 0 4 0 0 55 15 3.67 QF 6010 Pipirelli $9.255.978 Задржи група
56 A-20 32 0 0 0 0 0 16 0 - 5118 Pipirelli $66.046.772 Испаднат
55 A-20 20 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 2327 Pipirelli $73.871.797 Задржи група
54 A-20 32 0 0 0 0 0 11 0 R2 7832 Pipirelli $43.587.864 Задржи група
53 A-20 18 0 1 0 0 6 13 0.46 R2 7190 Pipirelli $34.771.478 Задржи група
52 A-20 32 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $9.340.008 Задржи група
51 A-20 16 0 1 0 0 8 15 0.53 - - Pipirelli $41.030.807 Задржи група
50 A-20 20 0 0 0 0 3 13 0.23 R1 - Pipirelli $18.813.798 Задржи група
49 A-20 28 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 1909 Pipirelli $9.377.511 Задржи група
48 A-20 23 0 0 0 0 1 15 0.07 - - Pipirelli $9.517.471 Задржи група
47 A-20 29 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 - Pipirelli $7.865.577 Задржи група
46 A-20 25 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $20.162.339 Задржи група
45 R-368 1 5 12 8 4 112 17 6.59 W ? Pipirelli $10.799.787 Промовиран
44 R-368 7 1 4 7 1 40 15 2.67 R1 - Pipirelli $4.528.977 Задржи група
43 R-368 2 4 6 7 0 66 16 4.12 QF - Pipirelli $-5.522.852 Задржи група
42 A-45 27 0 0 0 0 2 16 0.12 R2 - Pipirelli $19.485.559 Испаднат
41 A-45 17 0 1 0 0 10 17 0.59 - ? Pipirelli $8.693.060 Задржи група
40 R-409 1 6 12 9 1 116 17 6.82 W ? Pipirelli $17.534.949 Промовиран
39 A-50 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-12.143.066 Испаднат
38 A-50 27 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Pipirelli $2.494.803 Задржи група
37 R-19 5 1 4 0 0 53 17 3.12 W 2186 Pipirelli $8.285.536 Промовиран*
36 R-19 9 0 1 1 0 23 17 1.35 R2 2185 Pipirelli $3.076.352 Задржи група
35 R-19 18 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2674 Pipirelli $7.186.297 Задржи група
34 R-19 22 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $4.699.814 Задржи група
33 R-19 14 0 0 0 0 9 16 0.56 R2 - Pipirelli $11.472.492 Задржи група
32 R-19 9 1 3 1 2 29 16 1.81 QF - Pipirelli $-7.478.667 Задржи група
31 R-19 5 1 4 0 4 40 17 2.35 SF ? Pipirelli $7.310.757 Задржи група
30 R-19 6 1 2 0 2 38 17 2.24 SF ? Pipirelli $-4.576.479 Задржи група
29 R-19 21 0 0 0 0 1 5 0.2 - - Pipirelli $5.113.865 Задржи група