Профил на менаџерот: Silvio Landolfi

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Alfa generic - 1984 / 85
Име:Silvio Landolfi
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 24, 2012
Последна интеракција: Јун 26 2019, 10:59:44
Постови на форумот:0  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (163)
Освоени поени:0 (181)
Победи:0 (3)
Подиуми:0 (11)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: - (1.11)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

6% отклучени

(21/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Silvio Landolfi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 36, Трка 1
Број на најавувања:1680
Време поминато на ГПРО:238.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
52-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
51 A-15 17 1 1 0 0 10 8 1.25 R2 - Pipirelli $44.256.569 Пензиониран
50 A-15 12 1 1 0 1 17 16 1.06 R1 - Pipirelli $63.763.026 Задржи група
49 A-15 13 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 ? Pipirelli $51.817.515 Задржи група
48 A-15 23 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $31.946.356 Задржи група
47 A-15 26 0 1 0 0 6 17 0.35 - 1357 Pipirelli $41.574.852 Задржи група
46 R-268 5 0 6 0 0 77 17 4.53 QF 2104 Pipirelli $37.735.919 Промовиран*
45 R-268 21 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $13.595.000 Задржи група
43-44 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
42 R-15 13 1 1 0 1 16 6 2.67 - - Pipirelli $7.914.857 Задржи група
41 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
40 A-20 39 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $35.621.427 Пензиониран
39 A-20 17 0 0 0 0 14 15 0.93 R1 - Pipirelli $48.679.052 Задржи група
38 A-20 21 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1170 Pipirelli $61.029.606 Задржи група
37 A-20 23 0 0 0 0 4 16 0.25 R1 - Pipirelli $53.186.943 Задржи група
36 R-227 6 0 1 0 0 25 17 1.47 R2 2720 Pipirelli $28.458.222 Промовиран
31 R-241 19 0 0 0 1 5 11 0.45 R1 - Pipirelli $-547.915 Задржи група
29 R-279 40 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $12.549.715 Задржи група