Профил на менаџерот: Ionut Surugiu

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Ionut Surugiu
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 26, 2012
Последна интеракција: Јан 3 2017, 14:46:10
Постови на форумот:23  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (457)
Освоени поени:0 (915)
Победи:0 (16)
Подиуми:0 (76)
Пол-позиции:0 (19)
Најбрзи круга:0 (20)
Просечно поени/трка: - (2)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 20, 2013)
Достигнувања:

29% отклучени

(104/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ionut Surugiu Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 29, Трка 14
Број на најавувања:12867
Време поминато на ГПРО:3093.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
58-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
57 P-10 39 0 0 0 0 0 0 - - 11189 blank $-36.096.062 Пензиониран
56 M-2 31 0 0 0 0 4 11 0.36 R2 7408 Dunnolop $-4.509.565 Испаднат
55 Elite 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 28 Bridgerock $15.050.278 Испаднат
54 M-1 3 2 12 2 2 98 17 5.76 SF 82 Dunnolop $65.997.847 Промовиран
53 M-1 7 0 4 0 0 45 17 2.65 QF 153 Dunnolop $57.668.765 Задржи група
52 M-1 9 0 2 0 2 25 17 1.47 QF ? Dunnolop $82.043.720 Задржи група
51 M-1 10 0 1 0 0 22 17 1.29 SF ? Dunnolop $56.946.324 Задржи група
50 M-1 20 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 ? Dunnolop $50.114.724 Задржи група
49 P-12 3 3 9 2 1 91 17 5.35 W ? Dunnolop $68.461.392 Промовиран
48 P-12 4 0 4 0 1 53 17 3.12 W 107 Yokomama $43.509.204 Задржи група
47 M-4 28 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 ? Dunnolop $12.475.073 Испаднат
46 Elite 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $33.698.860 Испаднат
45 Elite 19 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 ? Badyear $23.277.386 Задржи група
44 M-5 1 7 10 8 6 112 17 6.59 F ? Dunnolop $56.643.790 Промовиран
43 M-5 6 0 1 0 0 33 17 1.94 R2 27 Avonn $48.625.847 Задржи група
42 M-5 10 0 2 0 0 21 17 1.24 R2 48 Avonn $63.906.251 Задржи група
41 M-5 6 1 2 0 0 27 17 1.59 QF ? Avonn $52.291.365 Задржи група
40 M-5 18 0 1 0 0 10 17 0.59 R2 ? Avonn $30.282.577 Задржи група
39 M-5 22 0 0 0 2 5 17 0.29 R1 ? Dunnolop $32.256.701 Задржи група
38 M-5 10 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 43 Dunnolop $52.575.599 Задржи група
37 M-5 22 0 0 0 1 7 17 0.41 R1 ? Yokomama $35.258.878 Задржи група
36 M-5 15 0 0 0 0 21 17 1.24 QF 82 Yokomama $23.958.164 Задржи група
35 P-5 3 1 7 0 2 66 17 3.88 R1 ? Dunnolop $60.230.643 Промовиран
34 P-5 9 0 1 0 0 26 17 1.53 R1 97 Dunnolop $68.958.005 Задржи група
33 A-8 2 1 7 2 1 78 17 4.59 SF ? Pipirelli $92.001.843 Промовиран
32 A-8 9 0 3 0 0 30 17 1.76 QF 416 Pipirelli $36.551.845 Задржи група
31 A-8 24 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 ? Pipirelli $13.769.002 Задржи група
30 R-286 3 1 8 5 1 96 17 5.65 W 798 Pipirelli $20.923.258 Промовиран
29 R-286 14 0 1 0 1 6 4 1.5 - - Pipirelli $-32.521.638 Задржи група