Профил на менаџерот: Alejandro Lorenzo

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Alejandro Lorenzo
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 5, 2012
Последна интеракција: Вчера во 21:54:06
Постови на форумот:6  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (914)
Освоени поени:2 (1014)
Победи:0 (19)
Подиуми:0 (65)
Пол-позиции:0 (39)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: 0.29 (1.11)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јун 27, 2015)
Достигнувања:

22% отклучени

(82/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alejandro Lorenzo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 29, Трка 16
Број на најавувања:17571
Време поминато на ГПРО:3064.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 50
Позиција во сезоната:14
Пари: $?.???.???
Возач: Patrick Franchi (123)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:11
Гуми: Pipirelli
Име на тим: CHIKI TEAM
Екипен пласман:217
Поени на тимот:112.7998

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 A-50 23 0 0 0 0 0 17 0 R1 1801 Pipirelli $6.962.277 Задржи група
82 A-50 24 0 0 0 0 3 17 0.18 QF 1541 Pipirelli $8.514.932 Задржи група
81 A-50 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 2853 Pipirelli $5.925.152 Задржи група
80 A-50 19 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 4569 Pipirelli $15.113.843 Задржи група
79 A-50 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 3244 Pipirelli $4.137.630 Задржи група
78 A-50 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 1725 Pipirelli $4.918.014 Задржи група
77 A-50 30 0 0 0 0 0 17 0 - 1827 Pipirelli $5.121.579 Задржи група
76 P-8 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 3658 Yokomama $14.880.584 Испаднат
75 P-8 26 0 0 0 0 0 17 0 R2 474 Yokomama $12.259.146 Задржи група
74 A-14 1 3 11 3 0 105 17 6.18 R2 864 Pipirelli $47.584.632 Промовиран
73 A-14 9 0 2 0 0 29 17 1.71 R2 3869 Pipirelli $43.763.025 Задржи група
72 A-14 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1482 Pipirelli $28.665.220 Задржи група
71 A-14 20 0 0 0 0 5 17 0.29 - 3210 Pipirelli $21.350.979 Задржи група
70 P-7 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 1433 Yokomama $4.127.776 Испаднат
69 A-75 3 0 6 6 0 71 16 4.44 R2 3485 Pipirelli $27.848.840 Промовиран
68 A-75 6 0 1 1 0 37 17 2.18 QF 1030 Pipirelli $21.273.291 Задржи група
67 P-12 34 0 0 0 0 0 17 0 - 1267 Yokomama $-2.070.269 Испаднат
66 A-39 3 1 4 3 0 53 17 3.12 SF 936 Pipirelli $32.192.835 Промовиран
65 A-39 13 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 3302 Pipirelli $14.710.162 Задржи група
64 A-39 12 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 3009 Pipirelli $15.541.497 Задржи група
63 P-21 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 4437 Dunnolop $2.769.005 Испаднат
62 A-118 2 2 7 14 0 91 17 5.35 QF 814 Pipirelli $38.480.453 Промовиран
61 A-118 6 0 1 0 0 36 17 2.12 QF 1162 Pipirelli $27.565.894 Задржи група
60 A-118 18 0 0 0 0 2 17 0.12 SF 2563 Pipirelli $28.095.171 Задржи група
59 A-118 21 0 0 0 0 0 17 0 - 2853 Pipirelli $19.669.720 Задржи група
58 P-10 38 0 0 0 0 0 6 0 - 8826 Dunnolop $-1.957.309 Испаднат
57 P-10 29 0 0 0 0 0 17 0 - 1003 Yokomama $2.943.718 Задржи група
56 A-49 3 3 6 1 0 71 17 4.18 SF 705 Pipirelli $38.830.035 Промовиран
55 A-49 20 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 1749 Pipirelli $46.112.661 Задржи група
54 A-49 26 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 2229 Pipirelli $54.104.358 Задржи група
53 A-49 27 0 0 0 0 0 17 0 - 5729 Pipirelli $14.338.802 Задржи група
52 A-49 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 ? Pipirelli $20.059.151 Задржи група
51 A-49 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 1228 Pipirelli $13.657.225 Задржи група
50 A-49 15 0 0 2 0 7 17 0.41 R2 1056 Pipirelli $30.749.044 Задржи група
49 A-49 8 0 0 2 0 20 17 1.18 R1 732 Pipirelli $68.300.043 Задржи група
48 A-49 5 0 0 1 0 37 17 2.18 R1 760 Pipirelli $26.583.295 Задржи група
47 A-49 14 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 ? Pipirelli $26.310.406 Задржи група
46 A-49 17 0 1 0 0 8 17 0.47 QF 893 Pipirelli $11.140.929 Задржи група
45 A-49 24 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1538 Pipirelli $20.414.497 Задржи група
44 R-36 3 3 4 4 0 58 17 3.41 SF ? Pipirelli $36.092.825 Промовиран
43 A-76 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Pipirelli $-3.692.737 Испаднат
42 A-76 14 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 ? Pipirelli $10.609.431 Задржи група
41 A-76 4 1 5 0 0 62 17 3.65 QF 562 Pipirelli $17.270.708 Задржи група
40 A-76 7 1 2 0 0 40 17 2.35 F 782 Pipirelli $15.158.600 Задржи група
39 A-76 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $8.695.977 Задржи група
38 A-76 26 0 0 0 0 0 17 0 QF ? Pipirelli $12.871.352 Задржи група
37 P-21 30 0 0 0 0 2 17 0.12 - ? Yokomama $-3.584.213 Испаднат
36 A-57 5 1 2 0 0 40 17 2.35 SF 645 Pipirelli $15.811.984 Промовиран
35 A-57 9 1 2 1 0 27 17 1.59 F 992 Pipirelli $28.903.386 Задржи група
34 A-57 8 0 0 0 0 22 17 1.29 QF 533 Pipirelli $36.959.783 Задржи група
33 A-57 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $10.637.857 Задржи група
32 A-57 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 918 Pipirelli $13.976.240 Задржи група
31 R-24 2 3 11 1 2 90 17 5.29 SF 1657 Pipirelli $30.107.533 Промовиран
30 R-24 15 0 0 0 0 16 17 0.94 R1 ? Pipirelli $-14.553.739 Задржи група
29 R-24 28 0 0 0 0 0 2 0 - - Pipirelli $20.824.260 Задржи група