Профил на менаџерот: Gianluca Calzetta

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Gianluca Calzetta
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 5, 2012
Последна интеракција: Денес во 00:45:47
Постови на форумот:35  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:16 (1002)
Освоени поени:10 (1677)
Победи:0 (61)
Подиуми:0 (145)
Пол-позиции:0 (49)
Најбрзи круга:0 (41)
Просечно поени/трка: 0.62 (1.67)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

45% отклучени

(167/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Gianluca Calzetta Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 29, Трка 16
Број на најавувања:11206
Време поминато на ГПРО:3514.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 28
Позиција во сезоната:13
Пари: $??.???.???
Возач: Jo Zanella (114)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:25
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Sic 58 Squadra Corse
Екипен пласман:86
Поени на тимот:363.0003

Спонзори

Red Wings (A28) - 23 трки
Solving (A28) - 22 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
87 A-28 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 2239 Pipirelli $112.514.103 Задржи група
86 A-28 15 0 1 0 0 15 17 0.88 R2 1794 Pipirelli $97.638.437 Задржи група
85 A-28 14 0 0 0 0 9 17 0.53 QF 1714 Pipirelli $100.530.989 Задржи група
84 A-28 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 3092 Pipirelli $67.492.264 Задржи група
83 A-28 23 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 4203 Pipirelli $30.093.479 Задржи група
82 P-15 39 0 0 0 0 0 17 0 - 1387 Yokomama $845.662 Испаднат
81 P-15 26 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 580 Yokomama $13.545.127 Задржи група
80 P-15 6 0 3 0 0 47 17 2.76 F 167 Dunnolop $14.353.121 Задржи група
79 P-15 16 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 517 Yokomama $52.433.235 Задржи група
78 A-26 1 5 11 4 2 107 17 6.29 R2 973 Pipirelli $107.813.892 Промовиран
77 A-26 15 0 0 1 0 10 17 0.59 R2 4332 Pipirelli $110.724.364 Задржи група
76 A-26 14 0 1 0 0 14 17 0.82 QF 1451 Pipirelli $109.593.397 Задржи група
75 A-26 19 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 3678 Pipirelli $106.158.330 Задржи група
74 A-26 18 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 2477 Pipirelli $54.131.919 Задржи група
73 A-26 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 2011 Pipirelli $20.601.376 Задржи група
72 P-24 38 0 0 0 0 0 17 0 - 965 Yokomama $7.237.541 Испаднат
71 M-4 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 517 Dunnolop $2.609.307 Испаднат
70 M-4 29 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 435 Dunnolop $11.593.012 Задржи група
69 M-4 22 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 97 Dunnolop $6.886.936 Задржи група
68 P-7 3 2 5 1 0 63 17 3.71 R2 519 Dunnolop $16.515.822 Промовиран
67 P-7 8 0 1 0 0 21 17 1.24 QF 380 Dunnolop $24.768.448 Задржи група
66 A-45 1 12 15 11 6 153 17 9 W 474 Pipirelli $70.305.340 Промовиран
65 A-45 8 1 1 0 0 20 17 1.18 R2 1303 Pipirelli $110.362.359 Задржи група
64 A-45 17 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 2324 Pipirelli $165.605.824 Задржи група
63 A-45 18 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 3828 Pipirelli $167.354.718 Задржи група
62 A-45 17 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 4355 Pipirelli $90.303.622 Задржи група
61 P-21 36 0 0 0 0 0 17 0 R2 1410 Yokomama $31.683.190 Испаднат
60 M-5 20 0 1 0 0 7 17 0.41 R1 313 Contimental $-7.789.098 Испаднат
59 M-5 29 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 477 Contimental $7.125.840 Задржи група
58 M-5 23 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 3101 Dunnolop $8.679.065 Задржи група
57 M-5 16 0 1 0 0 9 17 0.53 R2 175 Badyear $11.362.870 Задржи група
56 P-24 1 2 11 4 0 111 17 6.53 F 55 Dunnolop $64.330.948 Промовиран
55 P-24 4 1 3 4 1 50 17 2.94 SF 2182 Yokomama $93.393.562 Задржи група
54 A-11 2 3 12 0 0 102 17 6 F 3092 Pipirelli $82.814.562 Промовиран
53 A-11 7 1 4 0 0 40 17 2.35 R2 2960 Pipirelli $100.941.229 Задржи група
52 A-11 7 1 2 0 2 34 17 2 R1 ? Pipirelli $40.494.783 Задржи група
51 P-25 25 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Dunnolop $-3.092.786 Испаднат
50 P-25 25 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 ? Yokomama $4.869.382 Задржи група
49 P-25 4 2 4 0 0 55 17 3.24 SF ? Yokomama $17.556.889 Задржи група
48 P-25 8 2 2 0 2 25 17 1.47 R1 ? Contimental $12.815.806 Задржи група
47 A-78 2 2 8 0 2 86 17 5.06 QF 387 Pipirelli $31.781.737 Промовиран
46 A-78 8 1 3 0 0 31 17 1.82 R2 ? Pipirelli $34.543.614 Задржи група
45 A-78 8 2 2 1 1 25 17 1.47 R1 ? Pipirelli $25.808.575 Задржи група
44 P-17 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Yokomama $5.965.334 Испаднат
43 P-17 28 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Yokomama $5.037.517 Задржи група
42 P-17 18 0 1 0 0 14 17 0.82 R2 ? Yokomama $32.103.292 Задржи група
41 A-92 1 7 10 9 9 102 17 6 SF 675 Pipirelli $60.704.470 Промовиран
40 A-92 6 1 3 2 0 33 17 1.94 R1 ? Pipirelli $41.622.461 Задржи група
39 P-7 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Avonn $11.958.608 Испаднат
38 A-10 2 3 11 1 8 100 17 5.88 QF 387 Pipirelli $18.738.112 Промовиран
37 A-10 7 1 2 0 0 30 16 1.88 QF - Pipirelli $21.229.217 Задржи група
36 A-10 10 0 3 0 3 29 17 1.71 QF 580 Pipirelli $5.875.781 Задржи група
35 A-10 12 0 0 0 0 13 17 0.76 R2 ? Pipirelli $12.596.474 Задржи група
34 A-10 25 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Pipirelli $13.874.342 Задржи група
33 A-10 28 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 930 Pipirelli $8.163.671 Задржи група
32 R-5 1 9 12 10 1 118 17 6.94 W 980 Pipirelli $8.418.485 Промовиран
31 R-5 4 3 6 1 0 66 17 3.88 W 1737 Pipirelli $2.929.746 Задржи група
30 R-5 4 0 4 0 4 51 17 3 SF ? Pipirelli $4.956.530 Задржи група
29 R-5 28 0 0 0 0 0 2 0 - - Pipirelli $22.779.350 Задржи група