Профил на менаџерот: Davide Cavalca

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Alfa generic - 1984 / 85
Име:Davide Cavalca
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 7, 2012
Последна интеракција: Окт 10 2016, 09:21:41
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (293)
Освоени поени:0 (604)
Победи:0 (8)
Подиуми:0 (54)
Пол-позиции:0 (22)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (2.06)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 25, 2012)
Достигнувања:

13% отклучени

(47/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Davide Cavalca Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 29, Трка 17
Број на најавувања:1294
Време поминато на ГПРО:559.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
48-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
47 R-90 6 0 5 2 0 45 10 4.5 QF - Pipirelli $5.861.833 Задржи група
46 A-31 35 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $2.850.812 Испаднат
45 R-256 2 1 10 6 0 89 17 5.24 R2 2244 Pipirelli $14.115.106 Промовиран
44 A-76 35 0 0 0 0 0 13 0 - - Pipirelli $-24.660.820 Испаднат
43 R-66 5 1 5 0 0 76 15 5.07 SF - Pipirelli $10.778.234 Промовиран
42 A-79 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $9.468.312 Испаднат
41 R-365 3 1 8 0 0 78 17 4.59 F 1889 Pipirelli $10.102.701 Промовиран
40 A-86 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $3.764.438 Испаднат
39 A-86 24 0 0 0 0 1 17 0.06 - 1244 Pipirelli $5.770.977 Задржи група
38 A-86 24 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1347 Pipirelli $13.532.522 Задржи група
37 R-30 1 3 9 6 0 94 17 5.53 F 1985 Pipirelli $22.623.523 Промовиран
36 A-41 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 1639 Pipirelli $4.523.166 Испаднат
35 R-137 4 2 5 6 0 62 17 3.65 SF ? Pipirelli $13.976.341 Промовиран
34 R-137 13 0 0 0 0 14 17 0.82 R2 2517 Pipirelli $5.694.629 Задржи група
33 A-67 32 0 0 0 0 0 17 0 - 2217 Pipirelli $9.149.789 Испаднат
32 R-3 5 0 5 0 0 58 17 3.41 SF 1910 Pipirelli $6.202.798 Промовиран
31 R-3 7 0 2 2 0 36 16 2.25 QF - Pipirelli $4.011.679 Задржи група
30 R-3 5 0 5 0 0 50 17 2.94 QF ? Pipirelli $-8.624.470 Задржи група
29 R-3 32 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $8.442.187 Задржи група