Профил на менаџерот: Nagyházi Sándor

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Pacific Ilmor 1994
Име:Nagyházi Sándor
Држава: Унгарија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 15, 2012
Последна интеракција: Јан 31 2023, 22:09:32
Постови на форумот:42  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (1043)
Освоени поени:36 (2694)
Победи:0 (130)
Подиуми:3 (259)
Пол-позиции:0 (87)
Најбрзи круга:0 (118)
Просечно поени/трка: 3 (2.58)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 29, 2013)
Достигнувања:

63% отклучени

(238/377)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Nagyházi Sándor Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 30, Трка 1
Број на најавувања:19442
Време поминато на ГПРО:3405.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 5
Позиција во сезоната:5
Пари: $?.???.???
Возач: Justin Stewart (184)
Технички Директор: Roberto Caliri (114)
Екипа во целост:35
Гуми: Badyear
Име на тим: Hungarian Crown 3
Екипен пласман:343
Поени на тимот:127.0664

Спонзори

GPP (M5) - 11 трки
Kellochs (P5) - 6 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
90 M-5 10 1 2 0 2 18 17 1.06 - 242 Contimental $12.582.204 Задржи група
89 M-5 13 0 2 0 0 14 17 0.82 R1 2308 Badyear $57.905.185 Задржи група
88 P-5 3 2 7 1 7 82 17 4.82 R2 134 Yokomama $54.296.325 Промовиран
87 P-5 15 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 549 Avonn $69.996.977 Задржи група
86 A-80 2 3 9 0 4 87 17 5.12 F 858 Pipirelli $78.351.203 Промовиран
85 A-80 5 2 4 0 6 42 17 2.47 R1 3550 Pipirelli $38.477.460 Задржи група
84 A-80 10 0 2 0 0 25 16 1.56 QF 3921 Pipirelli $36.216.298 Задржи група
83 A-80 15 0 1 0 0 14 16 0.88 R2 3915 Pipirelli $19.362.383 Задржи група
82 P-10 37 0 0 0 0 0 17 0 - 1131 Avonn $59.415.243 Испаднат
81 A-4 4 3 4 0 0 60 17 3.53 SF 838 Pipirelli $69.922.194 Промовиран
80 A-4 6 0 3 0 0 38 17 2.24 QF 1027 Pipirelli $98.228.451 Задржи група
79 A-4 6 1 4 0 0 36 17 2.12 R1 1554 Pipirelli $51.064.287 Задржи група
78 P-12 34 0 0 0 0 0 17 0 R2 3744 Avonn $33.503.930 Испаднат
77 M-3 37 0 0 0 0 0 17 0 - 3596 Avonn $49.087.801 Испаднат
76 M-3 24 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1247 Yokomama $19.475.123 Задржи група
75 M-3 20 0 1 0 1 12 17 0.71 R1 161 Contimental $12.599.035 Задржи група
74 Elite 33 0 0 0 0 0 17 0 - 4574 Contimental $15.206.234 Испаднат
73 M-4 2 4 10 3 4 109 17 6.41 W 18 Badyear $59.369.229 Промовиран
72 M-4 7 0 3 0 2 30 17 1.76 R1 2010 Contimental $26.311.397 Задржи група
71 M-4 11 0 1 0 1 15 17 0.88 - 1310 Contimental $16.546.642 Задржи група
70 M-4 18 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 121 Contimental $13.891.181 Задржи група
69 P-10 1 4 13 3 5 113 17 6.65 W 94 Yokomama $65.958.663 Промовиран
68 P-10 10 1 2 0 1 27 17 1.59 - 321 Yokomama $34.627.032 Задржи група
67 A-15 1 10 13 12 9 131 17 7.71 W 627 Pipirelli $77.673.160 Промовиран
66 A-15 5 2 4 1 3 40 17 2.35 R1 1590 Pipirelli $30.457.849 Задржи група
65 A-15 13 0 1 0 0 15 16 0.94 - 4207 Pipirelli $19.059.069 Задржи група
64 A-15 9 0 2 0 2 21 15 1.4 R2 5274 Pipirelli $31.965.627 Задржи група
63 P-14 36 0 0 0 0 0 17 0 - 3450 Yokomama $11.174.934 Испаднат
62 M-2 39 0 0 0 0 0 17 0 - 1670 Dunnolop $8.113.223 Испаднат
61 P-21 1 5 12 1 5 112 17 6.59 QF 87 Contimental $29.871.656 Промовиран
60 P-21 13 0 1 0 0 15 17 0.88 - 1094 Avonn $19.274.718 Задржи група
59 A-89 1 16 16 15 13 160 17 9.41 W 707 Pipirelli $48.248.393 Промовиран
58 A-89 7 0 2 1 0 32 17 1.88 QF 3225 Pipirelli $15.894.684 Задржи група
57 P-22 37 0 0 0 0 0 17 0 - 1877 Avonn $27.087.656 Испаднат
56 A-79 3 1 4 2 1 53 17 3.12 R2 1315 Pipirelli $48.335.022 Промовиран
55 P-9 34 0 0 0 0 0 16 0 R1 4250 Avonn $23.422.066 Испаднат
54 M-1 36 0 0 0 0 0 17 0 - 1793 Avonn $31.115.040 Испаднат
53 P-16 1 6 10 2 9 94 17 5.53 SF 1849 Dunnolop $32.115.879 Промовиран
52 P-16 14 1 2 0 0 16 17 0.94 - 417 Avonn $15.202.819 Задржи група
51 A-63 1 8 15 4 9 139 17 8.18 W ? Pipirelli $25.764.702 Промовиран
50 A-63 4 4 4 0 2 46 17 2.71 QF 700 Pipirelli $21.924.125 Задржи група
49 A-63 12 1 1 0 1 17 17 1 R1 ? Pipirelli $34.870.738 Задржи група
48 A-63 12 0 2 0 1 16 17 0.94 R2 1456 Pipirelli $16.681.182 Задржи група
47 P-11 3 1 5 0 0 53 17 3.12 R2 ? Avonn $-3.816.700 Испаднат
46 P-11 17 0 0 0 0 7 17 0.41 - ? Avonn $20.038.061 Задржи група
45 A-21 1 10 13 10 8 130 17 7.65 W ? Pipirelli $26.341.448 Промовиран
44 A-21 6 2 4 0 2 37 17 2.18 R1 ? Pipirelli $15.042.226 Задржи група
43 P-13 23 0 0 0 0 4 17 0.24 - 568 Avonn $-2.519.720 Испаднат
42 M-5 37 0 0 0 0 0 17 0 - 685 Avonn $35.489.644 Испаднат
41 P-24 2 5 9 0 0 88 17 5.18 SF ? Avonn $32.564.967 Промовиран
40 P-24 7 2 2 0 1 26 17 1.53 R1 ? Avonn $23.395.807 Задржи група
39 M-1 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 335 Avonn $34.854.667 Испаднат
38 P-22 1 7 11 1 5 115 17 6.76 F 35 Dunnolop $25.171.262 Промовиран
37 P-22 6 2 2 0 2 40 17 2.35 - ? Yokomama $22.870.768 Задржи група
36 M-5 33 0 0 0 0 0 17 0 - ? Yokomama $42.185.131 Испаднат
35 P-19 5 1 2 0 0 21 17 1.24 R1 ? Dunnolop $75.999.139 Промовиран
34 A-13 2 6 8 2 6 89 17 5.24 SF ? Pipirelli $67.287.320 Промовиран
33 A-13 5 1 3 0 0 35 17 2.06 QF ? Pipirelli $71.581.558 Задржи група
32 R-130 1 7 15 8 1 140 17 8.24 SF 861 Pipirelli $57.199.182 Промовиран
31 R-130 1 7 16 10 2 147 17 8.65 W 859 Pipirelli $-25.626.559 Задржи група
30 R-130 2 4 7 11 3 78 17 4.59 SF ? Pipirelli $-17.065.284 Задржи група