Профил на менаџерот: Yves Beauchesne

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Honda RA106 - 2006
Име:Yves Beauchesne
Држава: Канада
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 17, 2012
Последна интеракција: Денес во 02:31:00
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (236)
Освоени поени:85 (526)
Победи:5 (12)
Подиуми:8 (43)
Пол-позиции:8 (9)
Најбрзи круга:2 (6)
Просечно поени/трка: 6.54 (2.23)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 22, 2012)
Достигнувања:

12% отклучени

(43/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Yves Beauchesne Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 30, Трка 1
Број на најавувања:1819
Време поминато на ГПРО:189.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 150
Позиција во сезоната:1
Пари: $??.???.???
Возач: Maro Scheider (102)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:4
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Simano (R150) - 8 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-80 33 0 0 0 0 0 15 0 R1 5011 Pipirelli $55.743.559 Испаднат
72 R-168 3 1 6 0 1 77 17 4.53 SF 3829 Pipirelli $67.683.966 Промовиран
71 R-168 15 0 0 0 0 3 9 0.33 R1 7759 Pipirelli $-27.643.737 Задржи група
70 R-168 4 1 5 0 1 51 13 3.92 QF 6315 Pipirelli $-961.967 Задржи група
58-69 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
57 A-54 16 0 0 0 0 5 4 1.25 R1 10061 Pipirelli $26.177.949 Пензиониран
56 A-54 15 0 0 0 0 8 15 0.53 R1 5724 Pipirelli $30.739.638 Задржи група
55 A-54 31 0 0 0 0 0 17 0 QF 2710 Pipirelli $100.362.313 Задржи група
54 R-85 2 3 8 1 0 94 17 5.53 SF 2682 Pipirelli $75.890.535 Промовиран
53 R-85 9 0 3 0 0 42 13 3.23 R2 7792 Pipirelli $-32.188.957 Задржи група
52 R-85 10 0 0 0 0 24 17 1.41 R2 2266 Pipirelli $-13.990.865 Задржи група
44-51 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
43 A-47 34 0 0 0 0 0 6 0 R1 - Pipirelli $27.845.193 Пензиониран
42 R-404 5 0 3 0 0 43 17 2.53 QF ? Pipirelli $28.067.002 Промовиран
41 R-404 21 0 0 0 0 0 2 0 - - Pipirelli $476.593 Задржи група
35-40 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
34 R-42 14 0 1 0 0 11 12 0.92 R2 - Pipirelli $-13.202.191 Задржи група
33 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
32 A-9 35 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $-4.677.565 Испаднат
31 R-300 3 2 9 0 0 73 17 4.29 R2 1447 Pipirelli $31.794.184 Промовиран
30 R-300 19 0 0 0 2 10 17 0.59 R2 1966 Pipirelli $-4.045.983 Задржи група