Профил на менаџерот: Carlos Vieira Jr

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Carlos Vieira Jr
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 30, 2008
Последна интеракција: Вчера во 23:33:44
Постови на форумот:2322  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (1139)
Освоени поени:0 (2397)
Победи:0 (88)
Подиуми:0 (210)
Пол-позиции:0 (51)
Најбрзи круга:0 (115)
Просечно поени/трка: - (2.1)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 5, 2008)
Достигнувања:

54% отклучени

(192/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Carlos Vieira Jr Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 10, Трка 1
Број на најавувања:21302
Време поминато на ГПРО:7301.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 13
Позиција во сезоната:33
Пари: $??.???.???
Возач: Rolf Kath (147)
Технички Директор: Bart Faure (92)
Екипа во целост:27
Гуми: blank
Име на тим: The Overtakers
Екипен пласман:23
Поени на тимот:0

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Carlos Vieira Jr (Последна обнова: Фев 6 2019, 01:01:55)
10 YEARS OF GPRO - HALL OF FAME !!!!

1000 RACES (February, 05, 2019)

*********************************************

#ForçaChape

http://prnt.sc/dd6rcb

*********************************************

My Personal Livery :

http://prntscr.com/hfjdnb

*********************************************

Especial Victorys :

INTERLAGOS , BRAZIL , HOMETOWN
IMOLA (ALWAYS DEDICATED TO AYRTON SENNA)


Championships :

Champion of Pro 15 (104 Points)
Champion of Pro 17 (93 Points)
Champion of Amateur 112 (107 Points)
Champion of Cup Standings in Amateur 26
Champion of Amateur 64 (104 Points)
Champion of Amateur 45 (105 Points)
Champion of Cup Standings in Amateur 45
Champion of Amateur 4 (144 Points)
Champion of Cup Standings in Amateur 4
Champion of Amateur 109 ( Season 45 in Race 11 , 133 Points )

HALL OF FAME :

LAP´S IN THE LEAD :
TOP 50 in Race 13 , Season 59 , With 5238 Lap´s !!!

GRAND CHELEMS :
TOP 100 in Race 5 , Season 45 , With 5.

MOST ACHIEVEMENTS :
Still in TOP 100 in Race 11 , Season 51 , with 173

MOST FASTEST LAPS :
TOP 60 in Season 45 , Race 11 , With 78

LOYAL TEAM MEMBERS :

Top 135 in Season 45 , 512 Races .
Top 100 in Season 51 , 615 Races .
Top 85 in Season 56 , 693 Races

HONOURS :

- Be a Member of THE OVERTAKERS TEAM ( Season 56 RACE 5 : 693 RACES , Position 85o in Loyalty !)
- Have Founded : FC BARCELONA GPRO RACING TEAM
- 787 CONSECUTIVE Races in GPRO, never missed one in Carrer
- HAVE MADE HAT TRICK IN MY FIRST EVER RACE IN GPRO


*********************************
LIVERIES MADE :

** NATIONAL LIVERIES FOR GPRO SUPORTERS - IMPLEMENTED IN DECEMBER 2016 **

https://postimg.org/gallery/1u9h1oiwa/

** MY OWN TRIBUTE TO AYRTON SENNA AS PERSONAL LIVERY **

http://prntscr.com/dwi4rv

Cataluña (at Market in GPRO)

http://prntscr.com/ioliot

THE OVERTAKERS :

http://prntscr.com/6opyn4

THE OVERTAKERS II :

http://prntscr.com/6opyzw

https://prnt.sc/iolhyk

BROTHERS OF SPEED :

http://prntscr.com/6oq111

ASES DO VOLANTE ( PORTUGAL ) :

http://prntscr.com/6opzei

XKALANGOS :

http://prntscr.com/6opvu7

RAVEN RACING

http://prntscr.com/ig201k

BOSNIAN RACING ONLINE :

http://prnt.sc/cefzgh

************************************

Brazucas , cadastrem-se aqui :

http://s3.zetaboards.com/Grand_Prix_RO/index/

It´s Good when you have some contribution to the game :

/br/forum/ViewTopic.asp?Highlight=&TopicId=24485&Pos... - applied at the same day by Vlad !