Профил на менаџерот: Rainer Bõkov

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Rainer Bõkov
Држава: Естонија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 28, 2012
Последна интеракција: Вчера во 22:16:09
Постови на форумот:24  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (678)
Освоени поени:98 (1893)
Победи:4 (90)
Подиуми:10 (173)
Пол-позиции:3 (111)
Најбрзи круга:5 (111)
Просечно поени/трка: 7.54 (2.79)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 22, 2012)
Достигнувања:

60% отклучени

(212/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Rainer Bõkov Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 30, Трка 6
Број на најавувања:8620
Време поминато на ГПРО:2655.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 19
Позиција во сезоната:2
Пари: $??.???.???
Возач: Jules Raphanel (139)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:13
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-19 6 0 3 0 0 40 13 3.08 R2 5959 Pipirelli $128.278.742 Задржи група
72 A-19 14 0 0 0 0 11 15 0.73 QF 5216 Pipirelli $114.004.228 Задржи група
71 R-111 1 12 16 13 12 150 17 8.82 W 3541 Pipirelli $54.862.802 Промовиран
70 R-111 1 12 16 12 13 153 17 9 W 2014 Pipirelli $-35.294.347 Задржи група
69 R-111 2 8 11 4 8 113 17 6.65 F 3611 Pipirelli $-20.201.411 Задржи група
68 R-174 2 4 14 7 12 114 16 7.12 F 4489 Pipirelli $-35.470.553 Задржи група
67 A-3 38 0 0 0 0 0 1 0 R1 13458 Pipirelli $76.163.235 Пензиониран
66 R-20 1 10 16 6 10 151 17 8.88 W 1971 Pipirelli $54.092.010 Промовиран
65 R-20 6 1 4 2 4 44 17 2.59 QF 4604 Pipirelli $-38.133.676 Задржи група
64 A-25 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 4256 Pipirelli $-13.849.198 Спец пот
63 A-114 25 0 0 0 0 0 16 0 R1 4177 Pipirelli $18.482.893 Задржи група
62 R-1 1 10 11 4 9 110 12 9.17 - 6219 Pipirelli $14.231.029 Промовиран
60-61 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
59 A-17 13 0 0 0 1 15 10 1.5 R2 7518 Pipirelli $102.168.863 Пензиониран
58 R-15 1 16 17 16 15 168 17 9.88 W 2097 Pipirelli $59.813.495 Промовиран
57 R-15 6 0 6 8 10 50 14 3.57 R2 6765 Pipirelli $-14.349.205 Задржи група
56 A-114 31 0 0 0 0 0 16 0 - 5221 Pipirelli $2.130.947 Спец пот
55 P-5 36 0 0 0 1 0 14 0 R1 6994 Dunnolop $-23.866.005 Испаднат
54 P-5 19 0 0 0 0 9 16 0.56 R1 5942 Dunnolop $3.396.280 Задржи група
53 A-61 3 0 5 0 3 76 17 4.47 F 481 Pipirelli $76.783.775 Промовиран
52 A-61 13 0 1 0 0 15 17 0.88 QF 732 Pipirelli $74.298.759 Задржи група
51 A-61 26 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1444 Pipirelli $63.749.199 Задржи група
50 A-61 22 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1507 Pipirelli $52.256.037 Задржи група
49 R-253 1 4 8 1 0 98 17 5.76 W ? Pipirelli $44.798.516 Промовиран
48 A-36 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 1776 Pipirelli $7.556.431 Испаднат
47 A-36 23 0 0 0 0 1 17 0.06 - ? Pipirelli $12.243.007 Задржи група
46 P-15 24 0 0 1 0 5 17 0.29 R1 336 Dunnolop $-37.207.345 Испаднат
45 A-57 3 2 7 10 0 82 17 4.82 QF ? Pipirelli $48.127.888 Промовиран
44 A-57 5 2 5 4 0 62 17 3.65 W ? Pipirelli $51.356.159 Задржи група
43 A-57 7 0 2 6 1 34 17 2 R1 ? Pipirelli $82.588.485 Задржи група
42 A-57 26 0 0 0 0 1 17 0.06 QF 785 Pipirelli $61.740.763 Задржи група
41 A-57 13 0 1 1 0 17 17 1 R1 994 Pipirelli $73.624.928 Задржи група
40 A-57 21 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Pipirelli $83.913.235 Задржи група
39 A-57 21 0 0 0 2 4 17 0.24 R2 ? Pipirelli $89.374.328 Задржи група
38 A-57 22 0 0 0 0 0 17 0 R1 1764 Pipirelli $84.436.595 Задржи група
37 R-399 4 0 3 1 1 55 17 3.24 QF ? Pipirelli $68.723.899 Промовиран
36 R-359 14 1 1 0 3 16 17 0.94 R1 2483 Pipirelli $1.727.283 Задржи група
35 A-69 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 1264 Pipirelli $1.656.337 Испаднат
34 R-239 6 0 3 3 0 45 17 2.65 QF 2068 Pipirelli $7.706.536 Промовиран*
33 A-15 27 0 0 0 1 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $2.189.710 Испаднат
32 R-1 1 4 8 9 0 87 17 5.12 W 1802 Pipirelli $17.265.732 Промовиран
31 R-1 7 0 2 0 0 33 17 1.94 SF 1835 Pipirelli $5.661.145 Задржи група
30 R-1 9 0 3 0 0 24 12 2 - - Pipirelli $167.593 Задржи група