Профил на менаџерот: Francisco Merte

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Francisco Merte
Држава: Мексико
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 4, 2012
Последна интеракција: Денес во 07:26:50
Постови на форумот:48  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (960)
Освоени поени:0 (2137)
Победи:0 (75)
Подиуми:0 (195)
Пол-позиции:0 (68)
Најбрзи круга:0 (36)
Просечно поени/трка: 0 (2.23)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јун 5, 2012)
Достигнувања:

50% отклучени

(190/377)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Francisco Merte Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 30, Трка 6
Број на најавувања:14537
Време поминато на ГПРО:2999.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 5
Позиција во сезоната:31
Пари: $?.???.???
Возач: Ferdinando Pantano (120)
Технички Директор: Tad Densham (90)
Екипа во целост:33
Гуми: Yokomama
Име на тим: Joker Racing
Екипен пласман:263
Поени на тимот:159.9665

Спонзори

Bungy (P12) - 10 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Francisco Merte (Последна обнова: Сеп 16 2022, 13:12:03)