Профил на менаџерот: Fernando Santos

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Fernando Santos
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 4, 2012
Последна интеракција: Денес во 19:25:41
Постови на форумот:23  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:3 (303)
Освоени поени:0 (766)
Победи:0 (36)
Подиуми:0 (75)
Пол-позиции:0 (31)
Најбрзи круга:0 (25)
Просечно поени/трка: 0 (2.53)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

32% отклучени

(114/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Fernando Santos Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 30, Трка 6
Број на најавувања:3302
Време поминато на ГПРО:880.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 80
Позиција во сезоната:22
Пари: $??.???.???
Возач: JJ Mäki (67)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Pioneers (R80) - 7 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
65-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
64 R-6 20 0 0 0 0 0 3 0 - 10147 Pipirelli $31.433.000 Задржи група
56-63 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
55 A-102 3 3 7 0 2 67 11 6.09 SF 8177 Pipirelli $41.430.855 Спец пот
54 A-102 12 0 2 0 0 15 17 0.88 R1 4066 Pipirelli $26.235.382 Задржи група
53 A-102 10 1 2 0 0 19 16 1.19 R1 5300 Pipirelli $14.454.030 Задржи група
52 P-22 35 0 0 0 0 0 17 0 - 821 Avonn $1.900.254 Испаднат
51 A-6 3 5 5 1 1 63 17 3.71 SF ? Pipirelli $14.290.766 Промовиран
50 A-6 4 2 9 0 4 83 17 4.88 R2 ? Pipirelli $22.414.913 Задржи група
49 A-6 4 1 5 0 1 59 16 3.69 QF - Pipirelli $1.644.657 Задржи група
48 A-6 11 2 2 0 2 20 16 1.25 R2 - Pipirelli $32.965.991 Задржи група
47 A-6 12 1 2 0 0 19 17 1.12 R2 1801 Pipirelli $20.478.607 Задржи група
46 R-177 1 9 17 9 2 148 17 8.71 W 1343 Pipirelli $18.274.686 Промовиран
45 R-177 11 0 1 1 0 17 6 2.83 QF - Pipirelli $-42.914.147 Задржи група
44 R-177 15 0 0 0 0 4 8 0.5 - - Pipirelli $-23.438.538 Задржи група
39-43 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
38 A-8 22 0 0 0 0 5 8 0.62 R1 - Pipirelli $443.326 Пензиониран
37 P-25 27 0 1 0 0 11 17 0.65 - 573 Yokomama $3.444.976 Испаднат
36 A-62 2 5 11 0 6 96 16 6 QF - Pipirelli $19.099.912 Промовиран
35 A-62 12 2 2 1 2 20 17 1.18 R2 ? Pipirelli $48.297.789 Задржи група
34 A-62 16 0 1 0 1 8 15 0.53 R1 - Pipirelli $48.064.105 Задржи група
33 R-192 1 5 8 15 0 99 17 5.82 SF ? Pipirelli $32.022.650 Промовиран
32 R-192 14 0 0 4 1 8 15 0.53 QF - Pipirelli $-15.208.952 Задржи група
31 R-192 19 0 0 0 0 5 8 0.62 R1 - Pipirelli $-3.686.591 Задржи група
30 R-192 30 0 0 0 3 0 9 0 - - Pipirelli $-9.121.580 Задржи група