Профил на менаџерот: Juan Pablo

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Juan Pablo
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 11, 2012
Последна интеракција: Јун 27 2014, 15:14:30
Постови на форумот:12  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (190)
Освоени поени:0 (376)
Победи:0 (6)
Подиуми:0 (24)
Пол-позиции:0 (6)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: - (1.98)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

11% отклучени

(39/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Juan Pablo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 30, Трка 8
Број на најавувања:1458
Време поминато на ГПРО:460.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
43-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
42 A-115 29 0 0 0 0 0 3 0 R2 - Pipirelli $65.056.133 Пензиониран
41 A-115 6 1 2 0 1 28 14 2 R2 - Pipirelli $64.666.880 Задржи група
40 P-12 26 0 0 0 2 8 17 0.47 R1 337 Yokomama $77.546.534 Испаднат
39 A-76 4 3 6 1 3 73 17 4.29 W ? Pipirelli $131.627.359 Промовиран*
38 A-76 10 0 1 0 0 20 14 1.43 R1 - Pipirelli $65.981.460 Задржи група
37 A-76 14 0 0 0 0 8 15 0.53 R1 - Pipirelli $42.725.745 Задржи група
36 A-76 16 0 0 0 0 8 17 0.47 SF 828 Pipirelli $49.453.011 Задржи група
35 R-224 6 2 5 2 0 78 17 4.59 SF 1311 Pipirelli $38.781.615 Промовиран*
34 A-14 28 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 - Pipirelli $8.415.920 Испаднат
33 R-254 4 0 5 1 0 58 17 3.41 QF 1251 Pipirelli $28.907.801 Промовиран*
32 R-254 6 0 5 1 0 61 17 3.59 SF 1570 Pipirelli $-26.735.427 Задржи група
31 R-254 9 0 0 1 1 26 16 1.62 R2 - Pipirelli $-14.524.054 Задржи група
30 R-254 17 0 0 0 0 7 10 0.7 - - Pipirelli $-30.320.751 Задржи група