Профил на менаџерот: Pedro Junior

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Pedro Junior
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 12, 2012
Последна интеракција: Дек 18 2019, 15:27:24
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (258)
Освоени поени:0 (738)
Победи:0 (21)
Подиуми:0 (57)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (43)
Просечно поени/трка: - (2.86)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

21% отклучени

(76/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Pedro Junior Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 30, Трка 9
Број на најавувања:1447
Време поминато на ГПРО:390 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
73 R-104 8 0 1 0 0 27 13 2.08 R1 6126 Pipirelli $8.389.586 Задржи група
72 R-104 7 0 2 0 1 32 16 2 R2 5215 Pipirelli $-4.342.323 Задржи група
71 R-104 15 0 1 0 0 8 9 0.89 - 6170 Pipirelli $-8.146.091 Задржи група
67-70 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
66 R-25 7 0 1 0 0 26 15 1.73 R1 5449 Pipirelli $-12.298.026 Задржи група
65 R-25 10 0 0 0 0 14 7 2 - 6745 Pipirelli $-15.342.787 Задржи група
63-64 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
62 R-129 12 0 0 0 0 11 6 1.83 R2 8731 Pipirelli $-12.765.625 Задржи група
61 R-129 13 0 0 0 0 11 6 1.83 - 7414 Pipirelli $975.015 Задржи група
60 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
59 R-63 17 0 0 0 0 1 6 0.17 - 7985 Pipirelli $-3.260.917 Задржи група
58 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
57 A-90 35 0 0 0 0 0 0 - - 11490 Pipirelli $6.371.655 Пензиониран
56 R-272 4 0 6 1 5 69 11 6.27 SF 8178 Pipirelli $13.119.655 Промовиран
55 A-88 37 0 0 0 0 0 12 0 - 8255 Pipirelli $4.695.410 Испаднат
54 R-333 2 5 10 0 11 102 17 6 SF 3750 Pipirelli $5.780.873 Промовиран
53 R-333 6 1 5 0 13 70 16 4.38 QF 6002 Pipirelli $21.193.559 Задржи група
52 R-333 6 1 4 0 9 57 16 3.56 R1 - Pipirelli $-3.724.954 Задржи група
51 R-333 16 0 0 0 0 2 2 1 - - Pipirelli $649.134 Задржи група
48-50 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
47 R-304 10 0 1 0 0 18 7 2.57 R2 - Pipirelli $3.216.529 Задржи група
43-46 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
42 R-314 12 0 0 0 0 4 5 0.8 - - Pipirelli $-22.652.158 Задржи група
37-41 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
36 R-389 5 3 4 0 0 63 15 4.2 R1 - Pipirelli $-3.506.984 Задржи група
35 A-18 29 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $7.822.827 Испаднат
34 R-94 1 6 12 2 4 120 17 7.06 SF ? Pipirelli $11.442.852 Промовиран
33 R-26 7 2 4 0 0 39 9 4.33 R2 - Pipirelli $-8.481.913 Задржи група
32 R-26 17 0 1 0 0 6 7 0.86 R1 - Pipirelli $-14.925.837 Задржи група
31 R-26 6 3 4 1 0 43 15 2.87 R1 - Pipirelli $-8.485.534 Задржи група
30 R-26 11 0 1 0 0 14 9 1.56 - - Pipirelli $-9.602.283 Задржи група