Профил на менаџерот: Herve Paul

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Herve Paul
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 25, 2012
Последна интеракција: Мар 31 2016, 19:03:01
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (280)
Освоени поени:0 (497)
Победи:0 (3)
Подиуми:0 (30)
Пол-позиции:0 (12)
Најбрзи круга:0 (3)
Просечно поени/трка: - (1.78)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

10% отклучени

(35/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Herve Paul Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 30, Трка 12
Број на најавувања:1796
Време поминато на ГПРО:484.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
49-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
48 R-267 15 0 0 0 0 0 6 0 R2 - Pipirelli $28.099.000 Задржи група
47 R-16 6 0 2 0 0 44 15 2.93 SF - Pipirelli $-7.461.426 Задржи група
46 R-16 7 0 3 0 0 43 17 2.53 QF 2601 Pipirelli $-5.239.093 Задржи група
45 R-16 9 0 0 0 0 20 16 1.25 QF - Pipirelli $19.108.351 Задржи група
44 R-16 14 0 0 0 0 13 16 0.81 R2 - Pipirelli $-5.920.832 Задржи група
43 A-19 33 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $-5.613.358 Испаднат
42 R-314 2 1 7 10 0 84 17 4.94 QF 2309 Pipirelli $26.199.282 Промовиран
41 R-314 4 0 3 0 0 63 17 3.71 SF 2679 Pipirelli $-6.755.731 Задржи група
40 R-314 6 0 5 0 1 63 16 3.94 QF - Pipirelli $-13.480.203 Задржи група
39 A-95 33 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $6.151.360 Испаднат
38 R-217 3 1 7 2 2 81 17 4.76 SF 1794 Pipirelli $12.116.365 Промовиран
37 R-217 13 0 1 0 0 13 17 0.76 R2 ? Pipirelli $4.733.390 Задржи група
36 R-217 22 0 0 0 0 1 14 0.07 R2 - Pipirelli $-4.186.247 Задржи група
35 R-217 17 0 0 0 0 3 14 0.21 R1 - Pipirelli $1.779.742 Задржи група
34 R-217 17 0 0 0 0 3 14 0.21 R1 - Pipirelli $11.011.715 Задржи група
33 R-217 9 0 1 0 0 31 17 1.82 R2 2177 Pipirelli $-10.790.656 Задржи група
32 R-217 14 0 0 0 0 13 11 1.18 R1 - Pipirelli $-3.451.543 Задржи група
31 R-217 12 1 1 0 0 16 15 1.07 R1 - Pipirelli $4.347.504 Задржи група
30 R-217 22 0 0 0 0 0 6 0 - - Pipirelli $6.428.018 Задржи група