Профил на менаџерот: Carlos Cerqueira

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Carlos Cerqueira
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 5, 2012
Последна интеракција: Денес во 04:16:30
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (384)
Освоени поени:9 (485)
Победи:0 (7)
Подиуми:0 (27)
Пол-позиции:0 (2)
Најбрзи круга:1 (15)
Просечно поени/трка: 2.25 (1.26)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

11% отклучени

(40/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Carlos Cerqueira Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 30, Трка 15
Број на најавувања:1479
Време поминато на ГПРО:428.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 86
Позиција во сезоната:11
Пари: $-??.???.???
Возач: Guy Hamilton (84)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:8
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

AXAX Group (R86) - 2 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 A-80 38 0 0 0 0 0 16 0 - 5848 Pipirelli $12.639.662 Испаднат
73 R-173 4 3 6 0 2 74 16 4.62 QF 4658 Pipirelli $6.604.264 Промовиран
72 R-173 5 1 4 2 6 64 17 3.76 SF 4920 Pipirelli $-798.605 Задржи група
71 R-173 8 0 3 0 0 34 16 2.12 SF 5589 Pipirelli $8.311.030 Задржи група
70 R-173 11 0 0 0 0 15 17 0.88 QF 5611 Pipirelli $4.714.784 Задржи група
69 R-173 10 0 1 0 0 19 16 1.19 QF 6051 Pipirelli $-1.690.433 Задржи група
68 R-173 15 0 0 0 0 1 11 0.09 R2 7407 Pipirelli $4.826.632 Задржи група
67 R-173 11 0 0 0 0 9 13 0.69 QF 7103 Pipirelli $1.781.921 Задржи група
66 R-173 7 0 1 0 1 35 16 2.19 QF 6290 Pipirelli $18.075.909 Задржи група
65 R-173 10 0 0 0 0 15 14 1.07 QF 6567 Pipirelli $2.169.692 Задржи група
64 R-173 10 0 0 0 0 12 13 0.92 - 7192 Pipirelli $6.229.395 Задржи група
59-63 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
58 R-158 14 0 1 0 0 6 4 1.5 QF 10525 Pipirelli $-15.680.109 Задржи група
57 R-158 7 0 1 0 0 34 14 2.43 SF 6512 Pipirelli $7.502.511 Задржи група
56 R-158 9 0 1 0 0 30 15 2 QF 6603 Pipirelli $8.865.472 Задржи група
55 R-158 13 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 4432 Pipirelli $4.935.127 Задржи група
46-54 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
45 R-366 15 0 0 0 0 5 1 5 R1 - Pipirelli $-43.473.175 Задржи група
44 R-366 19 0 0 0 0 2 10 0.2 R2 - Pipirelli $-9.583.691 Задржи група
43 R-366 12 0 0 0 0 13 11 1.18 R1 - Pipirelli $3.900.462 Задржи група
42 A-19 35 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $-6.933.669 Испаднат
41 R-155 4 1 4 0 4 43 17 2.53 QF ? Pipirelli $6.609.140 Промовиран
40 R-155 26 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $45.585.221 Задржи група
39 R-155 18 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $14.083.820 Задржи група
38 R-155 14 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $4.334.025 Задржи група
37 R-155 22 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $7.091.079 Задржи група
34-36 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
33 R-116 29 0 0 0 0 0 12 0 R1 - Pipirelli $-3.862.028 Задржи група
32 R-116 5 2 5 0 0 53 16 3.31 SF - Pipirelli $7.326.649 Задржи група
31 R-116 26 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $2.932.057 Задржи група
30 R-116 25 0 0 0 1 0 3 0 - - Pipirelli $7.646.066 Задржи група