Профил на менаџерот: Alessio Colafranceschi

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Alessio Colafranceschi
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 6, 2012
Последна интеракција: Вчера во 21:01:29
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (707)
Освоени поени:6 (1457)
Победи:0 (35)
Подиуми:0 (107)
Пол-позиции:0 (23)
Најбрзи круга:0 (17)
Просечно поени/трка: 0.4 (2.06)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

25% отклучени

(89/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alessio Colafranceschi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 30, Трка 16
Број на најавувања:2080
Време поминато на ГПРО:274.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 161
Позиција во сезоната:14
Пари: $?.???.???
Возач: Alessandro Liuzzi (89)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:1
Гуми: Pipirelli
Име на тим: YWL Team
Екипен пласман:488
Поени на тимот:111.9332

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 R-161 9 0 3 0 1 31 10 3.1 - 7480 Pipirelli $-6.851.196 Задржи група
74 A-43 36 0 0 0 0 0 7 0 - 7451 Pipirelli $-12.723.728 Пензиониран
73 R-5 2 9 11 2 6 122 16 7.62 F 4502 Pipirelli $10.701.677 Промовиран
72 A-44 40 0 0 0 0 0 5 0 - 8702 Pipirelli $-27.937.585 Пензиониран
71 R-164 2 1 9 1 0 88 17 5.18 F 4228 Pipirelli $9.688.705 Промовиран
70 R-164 11 0 0 0 0 16 17 0.94 QF 3255 Pipirelli $-11.987.225 Задржи група
69 R-164 18 0 0 0 0 2 15 0.13 R2 5572 Pipirelli $-2.726.883 Задржи група
68 R-164 5 2 4 1 0 60 17 3.53 SF 3090 Pipirelli $-778.362 Задржи група
67 R-164 9 0 0 0 0 13 16 0.81 R1 5010 Pipirelli $-14.455.477 Задржи група
66 R-164 7 0 1 1 0 33 17 1.94 SF 4333 Pipirelli $-16.352.817 Задржи група
65 R-164 10 1 1 0 0 27 16 1.69 SF 4769 Pipirelli $-8.066.506 Задржи група
64 R-164 8 0 1 1 0 32 16 2 QF 4812 Pipirelli $-579.620 Задржи група
63 R-164 9 0 1 0 0 20 16 1.25 QF 5320 Pipirelli $-17.221.458 Задржи група
62 R-164 6 0 4 0 0 47 16 2.94 R2 4554 Pipirelli $-8.399.668 Задржи група
61 R-164 8 0 1 0 0 36 17 2.12 QF 3914 Pipirelli $-4.454.767 Задржи група
60 R-164 5 2 4 1 1 62 17 3.65 F 4107 Pipirelli $-18.234.605 Задржи група
59 R-164 5 0 5 0 0 66 17 3.88 F 3074 Pipirelli $-1.541.111 Задржи група
58 A-44 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 2766 Pipirelli $-5.604.112 Испаднат
57 R-210 3 3 9 0 1 105 17 6.18 SF 3320 Pipirelli $15.937.582 Промовиран
56 A-80 36 0 0 0 0 0 15 0 - 6557 Pipirelli $-17.569.489 Испаднат
55 R-180 2 3 11 8 5 106 16 6.62 QF 5343 Pipirelli $16.868.130 Промовиран
54 R-180 6 0 2 1 0 48 13 3.69 QF 7458 Pipirelli $-1.766.868 Задржи група
53 A-59 39 0 0 0 0 0 16 0 - 4911 Pipirelli $-5.997.861 Испаднат
52 R-190 2 3 10 1 1 101 17 5.94 SF 1881 Pipirelli $10.675.480 Промовиран
51 R-190 7 0 0 0 0 48 17 2.82 QF 2306 Pipirelli $-12.507.483 Задржи група
50 A-7 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 1932 Pipirelli $-4.891.759 Испаднат
49 R-241 1 7 15 5 0 125 17 7.35 W 1752 Pipirelli $28.948.015 Промовиран
48 R-241 7 0 1 0 0 48 17 2.82 QF ? Pipirelli $-5.835.168 Задржи група
47 A-97 29 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $-6.289.617 Испаднат
46 R-271 1 4 11 1 0 111 17 6.53 F 2241 Pipirelli $15.132.361 Промовиран
45 R-271 11 0 0 0 0 13 15 0.87 R2 - Pipirelli $3.741.303 Задржи група
44 R-271 8 0 1 0 0 30 17 1.76 R1 2974 Pipirelli $-6.086.285 Задржи група
43 R-271 20 0 0 0 0 2 16 0.12 R2 - Pipirelli $-202.771 Задржи група
42 R-271 22 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $-18.123.347 Задржи група
41 R-271 19 0 0 0 0 0 17 0 QF 3094 Pipirelli $-767.739 Задржи група
40 R-271 14 0 2 0 0 19 17 1.12 R1 3105 Pipirelli $2.514.113 Задржи група
39 R-271 13 0 0 0 0 4 17 0.24 SF 3103 Pipirelli $-18.653.623 Задржи група
38 R-271 14 0 0 0 0 3 15 0.2 R2 - Pipirelli $-6.747.116 Задржи група
37 R-271 18 0 0 0 0 3 12 0.25 R1 - Pipirelli $-18.479.041 Задржи група
36 R-271 19 0 0 0 0 5 10 0.5 QF - Pipirelli $-13.924.353 Задржи група
35 R-271 16 0 0 0 1 8 13 0.62 R2 - Pipirelli $-1.997.568 Задржи група
34 R-271 15 0 0 0 0 6 13 0.46 R1 - Pipirelli $-14.250.417 Задржи група
33 R-271 12 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 ? Pipirelli $3.355.111 Задржи група
32 R-271 23 0 0 0 1 0 17 0 R1 ? Pipirelli $9.085.782 Задржи група
31 R-271 24 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $5.736.230 Задржи група
30 R-271 30 0 0 0 0 0 2 0 - - Pipirelli $9.823.834 Задржи група