Профил на менаџерот: Riccardo Mugnaini

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Riccardo Mugnaini
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 12, 2012
Последна интеракција: Вчера во 06:37:56
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (702)
Освоени поени:4 (1205)
Победи:0 (10)
Подиуми:0 (75)
Пол-позиции:0 (17)
Најбрзи круга:0 (13)
Просечно поени/трка: 0.57 (1.72)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

20% отклучени

(71/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Riccardo Mugnaini Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 31, Трка 1
Број на најавувања:5614
Време поминато на ГПРО:1765.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 42
Позиција во сезоната:18
Пари: $??.???.???
Возач: Pierre Ziggel (113)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:12
Гуми: Pipirelli
Име на тим: PACMAN RACER
Екипен пласман:226
Поени на тимот:116.1334

Спонзори

Uhrendirect (A42) - 6 трки
France Telecomms (A42) - 14 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71 A-42 13 0 2 0 1 16 17 0.94 R2 1327 Pipirelli $67.531.769 Задржи група
70 A-42 19 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 2870 Pipirelli $69.665.012 Задржи група
69 A-42 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 2109 Pipirelli $108.807.083 Задржи група
68 A-42 5 0 5 0 2 63 17 3.71 SF 760 Pipirelli $115.543.907 Задржи група
67 A-42 10 0 0 0 0 22 17 1.29 R2 937 Pipirelli $100.609.674 Задржи група
66 A-42 5 0 5 0 4 56 17 3.29 SF 874 Pipirelli $106.583.280 Задржи група
65 A-42 6 1 2 0 1 48 17 2.82 SF 1907 Pipirelli $58.184.129 Задржи група
64 A-42 27 0 0 0 0 0 16 0 R1 4217 Pipirelli $67.151.596 Задржи група
63 A-42 5 1 2 0 0 45 17 2.65 R2 986 Pipirelli $98.512.870 Задржи група
62 A-42 14 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 2673 Pipirelli $41.341.492 Задржи група
61 A-42 11 0 2 0 0 19 17 1.12 QF 1387 Pipirelli $14.056.176 Задржи група
60 A-42 7 0 0 0 1 37 17 2.18 F 1198 Pipirelli $9.777.837 Задржи група
59 P-2 26 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1803 Dunnolop $-973.495 Испаднат
58 P-2 28 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 516 Dunnolop $55.466.740 Задржи група
57 A-89 2 0 5 0 0 63 17 3.71 QF 1082 Pipirelli $144.278.575 Промовиран
56 A-89 14 0 0 0 0 14 17 0.82 R2 2656 Pipirelli $117.038.846 Задржи група
55 A-89 4 1 6 0 0 75 17 4.41 SF 3694 Pipirelli $132.100.419 Задржи група
54 A-89 6 0 0 0 0 41 17 2.41 QF 1123 Pipirelli $85.330.221 Задржи група
53 A-89 14 0 0 0 0 14 17 0.82 R2 1191 Pipirelli $43.967.913 Задржи група
52 A-89 5 0 3 1 0 49 17 2.88 R2 729 Pipirelli $31.725.051 Задржи група
51 A-89 12 0 0 0 0 14 17 0.82 R1 774 Pipirelli $23.220.960 Задржи група
50 P-25 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Yokomama $38.934.318 Испаднат
49 A-85 1 1 12 6 0 105 17 6.18 F 490 Pipirelli $89.571.998 Промовиран
48 A-85 5 0 2 0 0 47 17 2.76 R2 673 Pipirelli $28.174.515 Задржи група
47 A-85 9 0 1 0 0 21 17 1.24 R2 724 Pipirelli $23.315.156 Задржи група
46 P-24 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Avonn $29.095.535 Испаднат
45 A-85 3 0 4 0 1 51 17 3 QF 772 Pipirelli $52.992.842 Промовиран
44 A-85 5 0 2 3 0 42 17 2.47 QF 721 Pipirelli $35.461.138 Задржи група
43 A-85 10 0 0 0 0 16 17 0.94 R1 ? Pipirelli $26.808.653 Задржи група
42 P-17 37 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $27.533.071 Испаднат
41 P-17 29 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 355 Avonn $14.856.631 Задржи група
40 P-17 16 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 ? Dunnolop $11.420.540 Задржи група
39 P-17 14 0 0 0 0 13 17 0.76 F ? Avonn $31.632.423 Задржи група
38 P-17 16 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 248 Yokomama $22.517.860 Задржи група
37 A-14 2 2 5 7 0 62 17 3.65 SF 511 Pipirelli $72.294.016 Промовиран
36 A-14 7 1 2 0 0 33 17 1.94 R1 677 Pipirelli $59.280.046 Задржи група
35 A-14 14 0 1 0 0 13 17 0.76 W 725 Pipirelli $37.562.897 Задржи група
34 R-274 6 1 4 0 1 52 17 3.06 F ? Pipirelli $35.128.449 Промовиран*
33 A-15 31 0 0 0 0 0 17 0 - 874 Pipirelli $706.533 Испаднат
32 R-135 4 2 7 0 1 86 17 5.06 F 1143 Pipirelli $3.497.728 Промовиран*
31 R-135 8 0 2 0 1 36 17 2.12 W ? Pipirelli $233.403 Задржи група
30 R-135 36 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $13.616.000 Задржи група