Профил на менаџерот: Alix Martin

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Alix Martin
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 15, 2012
Последна интеракција: Сеп 29 2020, 22:24:00
Постови на форумот:21  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (803)
Освоени поени:0 (1938)
Победи:0 (80)
Подиуми:0 (168)
Пол-позиции:0 (88)
Најбрзи круга:0 (57)
Просечно поени/трка: 0 (2.41)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 22, 2012)
Достигнувања:

63% отклучени

(226/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alix Martin Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 31, Трка 1
Број на најавувања:9571
Време поминато на ГПРО:3306.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 24
Позиција во сезоната:23
Пари: $??.???.???
Возач: Tiff Bernstorff (127)
Технички Директор: Giani Pida (88)
Екипа во целост:39
Гуми: Yokomama
Име на тим: Victorious Secret
Екипен пласман:19
Поени на тимот:127.7333

Спонзори

Bacardi (E) - 18 трки
Danotje (E) - 16 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
77 M-1 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 161 Yokomama $20.906.256 Испаднат
76 Elite 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 95 Yokomama $13.341.332 Испаднат
75 Elite 23 0 0 1 1 7 17 0.41 QF 16 Contimental $30.209.342 Задржи група
74 Elite 18 0 0 0 1 10 17 0.59 R1 489 Badyear $19.629.050 Задржи група
73 Elite 12 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 10 Badyear $61.841.602 Задржи група
72 M-2 1 6 11 11 7 116 17 6.82 SF 14 Yokomama $109.286.718 Промовиран
71 M-2 8 1 4 2 1 40 17 2.35 R1 58 Yokomama $91.651.970 Задржи група
70 M-2 5 1 1 2 1 36 17 2.12 R1 59 Dunnolop $77.448.947 Задржи група
69 P-13 1 12 17 10 12 158 17 9.29 W 46 Dunnolop $87.801.121 Промовиран
68 P-13 9 0 2 3 0 31 17 1.82 R1 233 Yokomama $84.449.468 Задржи група
67 P-13 6 1 2 0 2 26 17 1.53 R1 465 Yokomama $101.375.288 Задржи група
66 A-62 1 14 16 12 15 160 17 9.41 W 330 Pipirelli $105.744.619 Промовиран
65 A-62 11 0 1 0 0 25 17 1.47 F 923 Pipirelli $90.826.446 Задржи група
64 A-62 19 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 1645 Pipirelli $76.386.844 Задржи група
63 A-62 12 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 1170 Pipirelli $20.744.763 Задржи група
62 A-62 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 1820 Pipirelli $24.599.013 Задржи група
61 A-62 15 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 1303 Pipirelli $37.194.055 Задржи група
60 P-18 26 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 550 Dunnolop $5.307.457 Испаднат
59 M-4 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 126 Contimental $-1.569.850 Испаднат
58 M-4 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 107 Dunnolop $7.822.235 Задржи група
57 M-4 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 80 Dunnolop $32.034.919 Задржи група
56 M-4 20 0 1 0 0 7 17 0.41 R2 1944 Dunnolop $29.553.258 Задржи група
55 P-13 1 3 11 1 2 94 17 5.53 W 3523 Dunnolop $77.443.176 Промовиран
54 P-13 7 1 2 0 0 26 17 1.53 R2 1291 Contimental $81.634.560 Задржи група
53 A-104 1 7 13 5 4 118 17 6.94 F 789 Pipirelli $140.812.949 Промовиран
52 A-104 6 1 3 0 1 47 17 2.76 QF 741 Pipirelli $163.738.148 Задржи група
51 A-104 9 0 1 0 0 23 17 1.35 SF ? Pipirelli $187.481.948 Задржи група
50 A-104 4 0 3 0 0 69 17 4.06 R2 584 Pipirelli $204.411.039 Задржи група
49 A-104 5 0 1 0 0 45 17 2.65 QF 847 Pipirelli $168.879.381 Задржи група
48 A-104 10 0 0 0 0 27 17 1.59 QF 786 Pipirelli $80.175.555 Задржи група
47 A-104 11 1 1 1 1 20 17 1.18 R1 ? Pipirelli $46.439.025 Задржи група
46 A-104 17 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 895 Pipirelli $44.111.366 Задржи група
45 R-64 1 9 17 17 5 154 17 9.06 W 1559 Pipirelli $44.847.248 Промовиран
44 R-64 2 2 9 12 1 81 17 4.76 R2 ? Pipirelli $-14.801.312 Задржи група
43 A-33 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 1118 Pipirelli $6.794.333 Испаднат
42 P-18 37 0 0 0 0 0 17 0 QF ? Avonn $14.142.539 Испаднат
41 P-18 23 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Avonn $15.841.624 Задржи група
40 A-109 1 4 6 0 2 91 17 5.35 QF 575 Pipirelli $29.124.868 Промовиран
39 P-19 28 0 0 0 0 3 17 0.18 QF 309 Avonn $25.388.270 Испаднат
38 A-33 3 2 7 3 0 67 17 3.94 W ? Pipirelli $89.212.097 Промовиран
37 A-33 5 0 2 0 0 54 17 3.18 W 472 Pipirelli $52.199.058 Задржи група
36 A-33 19 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 ? Pipirelli $34.120.812 Задржи група
35 R-186 1 10 15 3 1 149 17 8.76 W 1023 Pipirelli $26.245.045 Промовиран
34 A-10 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-2.153.905 Испаднат
33 R-214 2 0 9 0 0 75 17 4.41 SF 1316 Pipirelli $8.933.925 Промовиран
32 A-60 26 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 673 Pipirelli $2.512.110 Испаднат
31 R-326 1 5 11 5 0 111 17 6.53 W 1419 Pipirelli $23.529.153 Промовиран