Профил на менаџерот: Nilson Pina

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Honda RA106 - 2006
Име:Nilson Pina
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 20, 2012
Последна интеракција: Денес во 01:47:05
Постови на форумот:238  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:17 (778)
Освоени поени:130 (1218)
Победи:8 (44)
Подиуми:14 (103)
Пол-позиции:9 (30)
Најбрзи круга:1 (45)
Просечно поени/трка: 7.65 (1.57)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 24, 2013)
Достигнувања:

35% отклучени

(125/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Nilson Pina Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:nilsonroberto3

Основни информации

Прво ГП: Сезона 31, Трка 1
Број на најавувања:11184
Време поминато на ГПРО:2978.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 26
Позиција во сезоната:1
Пари: $??.???.???
Возач: Mirko Bandini (105)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Scuderia União Brasil II
Екипен пласман:202
Поени на тимот:302.6661

Спонзори

Novartiz (R26) - 9 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Nilson Pina (Последна обнова: Јан 16 2017, 18:47:59)
GP's:
Carreira no Rookie:
(R73): 1º Corrida: T31, C1 (Monte Carlo- Monaco) / 50º Corrida:T33, C17 (Bucharest - Romenia)
(R73): 1º ponto:
(R73): 1ª pódium:
(R73): 1ª Vitória:
(R73): Associou-se na Equipe GRAND FAST BRASIL na T34, C8
Carreira no Amateur:
(A55): 1º Corrida:
(A55): 1º ponto:
(A55): 1º pódium:
(A55): 100º corridas: T36, C17 (Adelaide)
(A55): 1º Poleposition: T39, C4 (México City)
(A55) 1ª Vitória: T39, C13 (Irungattukottai - GP India)
(A55) 200º corridas: T42, C15 (Hungria) - Hungaroring
(A55) 300º corridas: T48, C13 - (EAU) - GPYas Marina GP
Carreira no PRO:
(P04) 1ª corrida: T50, C01 (Austin - GP - Estados Unidos)
(P04) 1º Ponto: T50, C06 (Imola GP - São Marino)
(P04) 1ª Vitória: T54, C16
(P04) Associou-se na Equipe SCUDERIA UNIÃO BRASIL II - SUB - na T55, C1
(P04) rebaixado de categoriaT56, C,17
Carreira Amateur:
(A120):