Профил на менаџерот: Matthias Gaenge

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Arrows fa1 - 1979
Име:Matthias Gaenge
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 31, 2012
Последна интеракција: Вчера во 23:18:34
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (863)
Освоени поени:39 (1208)
Победи:2 (31)
Подиуми:4 (97)
Пол-позиции:0 (40)
Најбрзи круга:1 (21)
Просечно поени/трка: 5.57 (1.4)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 26, 2012)
Достигнувања:

33% отклучени

(119/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Matthias Gaenge Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 31, Трка 3
Број на најавувања:7960
Време поминато на ГПРО:1903.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 83
Позиција во сезоната:1
Пари: $??.???.???
Возач: Stephane Max (104)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:6
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Adrenalin Motorsport Red
Екипен пласман:363
Поени на тимот:75.6663

Спонзори

USB (R83) - 3 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 A-28 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 1532 Pipirelli $11.322.028 Испаднат
80 A-28 21 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1598 Pipirelli $11.116.251 Задржи група
79 A-28 23 0 0 0 0 0 17 0 R1 1245 Pipirelli $18.535.937 Задржи група
78 A-28 32 0 0 0 0 0 16 0 R1 4760 Pipirelli $15.554.592 Задржи група
77 A-28 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 1762 Pipirelli $5.843.366 Задржи група
76 P-15 38 0 0 0 0 0 16 0 - 4208 Avonn $5.644.176 Испаднат
75 A-9 4 1 3 0 0 48 17 2.82 QF 1137 Pipirelli $23.580.281 Промовиран
74 A-9 10 0 1 0 1 17 17 1 R2 1265 Pipirelli $10.675.912 Задржи група
73 P-24 39 0 0 0 0 0 10 0 R1 6574 Yokomama $11.768.030 Испаднат
72 P-24 21 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 578 Yokomama $21.032.423 Задржи група
71 P-24 17 0 1 0 0 11 17 0.65 - 387 Contimental $37.445.116 Задржи група
70 A-6 2 2 9 5 4 101 17 5.94 SF 607 Pipirelli $39.410.462 Промовиран
69 A-6 5 0 3 0 0 56 17 3.29 R1 855 Pipirelli $17.241.162 Задржи група
68 A-6 17 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 1290 Pipirelli $38.854.997 Задржи група
67 A-6 14 0 1 0 1 8 17 0.47 R1 1608 Pipirelli $27.383.134 Задржи група
66 A-6 26 0 0 0 0 0 17 0 R2 2118 Pipirelli $10.549.471 Задржи група
65 A-6 22 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 1724 Pipirelli $11.397.751 Задржи група
64 A-6 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 2190 Pipirelli $8.021.147 Задржи група
63 A-107 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 3281 Pipirelli $11.326.612 Задржи група
62 P-22 32 0 0 0 0 0 17 0 R2 659 Yokomama $8.402.841 Испаднат
61 P-22 9 1 2 0 0 25 17 1.47 R2 229 Badyear $22.469.049 Задржи група
60 P-22 18 1 1 0 0 10 17 0.59 R1 470 Dunnolop $40.577.437 Задржи група
59 A-46 2 9 10 10 8 103 17 6.06 SF 1921 Pipirelli $43.230.281 Промовиран
58 A-46 4 0 8 3 1 78 17 4.59 QF 1807 Pipirelli $41.560.303 Задржи група
57 A-46 14 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 1993 Pipirelli $32.683.982 Задржи група
56 A-46 22 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 1564 Pipirelli $36.600.822 Задржи група
55 A-46 6 1 3 0 0 50 17 2.94 QF 1421 Pipirelli $39.068.393 Задржи група
54 A-46 4 2 4 0 1 65 17 3.82 QF 747 Pipirelli $31.371.409 Задржи група
53 A-46 11 0 2 0 0 26 17 1.53 - 1425 Pipirelli $26.732.117 Задржи група
52 A-46 11 1 2 0 0 16 17 0.94 R1 ? Pipirelli $23.969.384 Задржи група
51 A-46 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 1297 Pipirelli $25.144.772 Задржи група
50 P-16 34 0 0 0 0 0 17 0 - 426 Yokomama $29.318.031 Испаднат
49 P-16 18 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 ? Dunnolop $27.889.992 Задржи група
48 P-16 26 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 442 Avonn $26.558.963 Задржи група
47 A-38 3 1 8 4 1 78 17 4.59 SF ? Pipirelli $31.759.572 Промовиран
46 A-38 13 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 843 Pipirelli $22.507.580 Задржи група
45 R-160 1 4 12 13 3 122 17 7.18 W 1547 Pipirelli $30.382.943 Промовиран
44 A-82 28 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1529 Pipirelli $38.005.111 Испаднат
43 R-87 2 0 5 0 0 89 17 5.24 R2 2345 Pipirelli $47.431.041 Промовиран
42 A-90 32 0 0 0 0 0 17 0 - 1513 Pipirelli $5.410.413 Испаднат
41 R-413 7 2 3 0 0 48 17 2.82 R2 2484 Pipirelli $41.619.543 Промовиран*
40 R-413 18 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2954 Pipirelli $30.496.474 Задржи група
39 A-66 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 1563 Pipirelli $15.068.062 Испаднат
38 A-66 13 0 2 0 0 22 17 1.29 R1 1019 Pipirelli $12.367.956 Задржи група
37 A-66 15 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 778 Pipirelli $18.867.735 Задржи група
36 A-66 23 0 0 0 0 4 17 0.24 SF 1177 Pipirelli $17.695.398 Задржи група
35 A-66 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 1063 Pipirelli $11.290.034 Задржи група
34 A-66 25 0 1 1 0 8 17 0.47 R1 779 Pipirelli $32.265.733 Задржи група
33 A-66 16 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 817 Pipirelli $35.872.986 Задржи група
32 R-324 2 4 9 4 0 89 17 5.24 QF 1885 Pipirelli $26.637.525 Промовиран
31 R-324 10 0 1 0 0 24 15 1.6 - - Pipirelli $-4.795.698 Задржи група