Профил на менаџерот: Juhani Tengen

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Juhani Tengen
Држава: Финска
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 7, 2008
Последна интеракција: Окт 15 2021, 22:52:49
Постови на форумот:11  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (646)
Освоени поени:0 (956)
Победи:0 (23)
Подиуми:0 (67)
Пол-позиции:0 (23)
Најбрзи круга:0 (23)
Просечно поени/трка: 0 (1.48)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Окт 18, 2016)
Достигнувања:

28% отклучени

(102/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Juhani Tengen Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 46, Трка 2
Број на најавувања:10640
Време поминато на ГПРО:1652.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 33
Позиција во сезоната:16
Пари: $??.???.???
Возач: Hendrik Ziggel (104)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:8
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Leijona Racing
Екипен пласман:187
Поени на тимот:85.0666

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Juhani Tengen (Последна обнова: Јан 17 2021, 13:52:04)
-- MASTER --
🥇 1st: 0
🥈 2nd: 0
🥉 3rd: 0


-- PRO --
🥇 1st: 3
🥈 2nd: 2
🥉 3rd: 7


-- AMATEUR --
🥇 1st: 10
🥈 2nd: 19
🥉 3rd: 5

🏆 Trophy (1)
Season 60


-- ROOKIE --
🥇 1st: 10
🥈 2nd: 8
🥉 3rd: 3

🏆 Trophy (1)
Season 51


Hattricks
Amateur 59 - S60 R7
______________________

MOST POINTS IN ONE SEASON
Master: 1 (Season 65)
Pro: 58 (Season 64)
Amateur: 122 (Season 60)
Rookie: 136 (Season 51)

MOST FIRST PLACES IN ONE SEASON
Master: 0
Pro: 1 (S61, S64, S79)
Amateur: 5 (S60)
Rookie: 8 (S51)

MOST PODIUMS IN ONE SEASON
Master: 0
Pro: 5 (S64)
Amateur: 12 (S60)
Rookie: 14 (S51)

MOST FASTEST LAPS IN ONE SEASON
Master: 2 (S65)
Pro: 2 (S64)
Amateur: 5 (S60)
Rookie. 1 (S51)