Профил на менаџерот: Nikola Bogovic

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Nikola Bogovic
Држава: Србија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 6, 2012
Последна интеракција: Вчера во 14:41:21
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:2 (654)
Освоени поени:0 (1342)
Победи:0 (30)
Подиуми:0 (91)
Пол-позиции:0 (1)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: 0 (2.05)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

11% отклучени

(39/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Nikola Bogovic Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 31, Трка 5
Број на најавувања:1894
Време поминато на ГПРО:133.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 8
Позиција во сезоната:25
Пари: $??.???.???
Возач: Josef Ryley (85)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Serbian racing F1
Екипен пласман:1021
Поени на тимот:0

Спонзори

Wintrillions (R8) - 6 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 R-8 18 0 0 0 0 5 9 0.56 R2 8181 Pipirelli $-3.855.544 Задржи група
74 R-8 14 0 0 0 0 7 9 0.78 R1 7054 Pipirelli $-17.761.428 Задржи група
73 R-8 8 0 0 0 0 22 13 1.69 R2 6721 Pipirelli $13.898.397 Задржи група
72 R-8 11 0 0 0 0 15 14 1.07 R2 6320 Pipirelli $-4.319.513 Задржи група
71 R-8 21 0 0 0 0 1 14 0.07 R1 6552 Pipirelli $-19.359.872 Задржи група
70 R-8 17 0 0 0 0 0 16 0 R2 6334 Pipirelli $-33.137.745 Задржи група
69 R-8 9 0 0 0 0 19 16 1.19 R1 5788 Pipirelli $-5.340.887 Задржи група
68 R-8 10 0 1 0 0 23 16 1.44 R2 6428 Pipirelli $10.805.508 Задржи група
67 R-8 12 0 0 0 0 12 17 0.71 QF 5285 Pipirelli $-4.781.768 Задржи група
66 R-8 14 0 0 0 0 9 10 0.9 QF 7608 Pipirelli $-13.368.748 Задржи група
65 R-8 3 3 9 1 0 92 17 5.41 SF 4209 Pipirelli $-8.167.379 Задржи група
64 R-8 9 0 0 0 0 28 13 2.15 QF 6566 Pipirelli $-31.773.605 Задржи група
63 R-8 10 0 0 0 0 20 14 1.43 R2 6605 Pipirelli $-39.054 Задржи група
62 R-8 7 0 1 0 0 45 17 2.65 SF 6209 Pipirelli $-22.382.188 Задржи група
61 R-8 14 0 0 0 0 4 11 0.36 R2 8007 Pipirelli $-32.132.516 Задржи група
60 R-8 18 0 0 0 0 0 8 0 R1 8865 Pipirelli $-68.105 Задржи група
59 R-8 12 0 1 0 0 10 13 0.77 R1 7149 Pipirelli $149.172 Задржи група
58 R-8 7 1 3 0 0 38 16 2.38 R2 6494 Pipirelli $-15.425.224 Задржи група
57 R-8 11 0 0 0 0 6 15 0.4 QF 7014 Pipirelli $-4.100.251 Задржи група
56 R-8 12 0 1 0 0 8 13 0.62 SF 7258 Pipirelli $-18.199.219 Задржи група
55 R-8 9 0 0 0 0 26 13 2 R2 8336 Pipirelli $-614.750 Задржи група
54 R-8 14 0 0 0 0 9 13 0.69 R2 8610 Pipirelli $-7.697.381 Задржи група
53 R-8 3 3 7 0 0 72 17 4.24 R1 6322 Pipirelli $-3.136.192 Задржи група
52 R-8 5 1 5 0 0 61 16 3.81 R1 - Pipirelli $-28.021.090 Задржи група
51 R-8 4 1 6 0 0 70 17 4.12 QF ? Pipirelli $-11.437.303 Задржи група
50 R-8 7 0 3 0 0 49 17 2.88 QF ? Pipirelli $-12.620.637 Задржи група
49 R-8 5 1 6 0 0 61 16 3.81 R2 - Pipirelli $-9.150.801 Задржи група
48 R-8 7 2 3 0 0 51 13 3.92 QF - Pipirelli $-9.612.520 Задржи група
47 A-53 34 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $-5.639.061 Испаднат
46 R-128 6 2 4 0 0 59 15 3.93 SF - Pipirelli $5.194.579 Промовиран*
45 A-121 38 0 0 0 0 0 14 0 R1 - Pipirelli $-11.319.678 Испаднат
44 R-358 1 5 11 0 0 108 15 7.2 SF - Pipirelli $10.035.834 Промовиран
43 A-58 37 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $3.202.681 Испаднат
42 R-149 4 0 7 0 0 81 17 4.76 F ? Pipirelli $3.154.653 Промовиран
41 R-149 8 0 4 0 0 47 15 3.13 R2 - Pipirelli $-104.732 Задржи група
40 A-42 37 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $5.867.643 Испаднат
39 R-331 8 1 3 0 0 47 17 2.76 R2 2811 Pipirelli $928 Промовиран
38 R-331 4 1 2 0 0 51 15 3.4 QF - Pipirelli $-9.224.172 Задржи група
37 R-331 2 7 9 0 0 95 13 7.31 SF - Pipirelli $-11.303.455 Задржи група
36 R-331 7 0 1 0 0 32 16 2 QF - Pipirelli $-10.076.456 Задржи група
35 R-331 6 2 4 0 0 49 14 3.5 F - Pipirelli $-10.909.177 Задржи група
34 R-331 19 0 0 0 0 5 17 0.29 QF ? Pipirelli $-12.501.882 Задржи група
33 R-331 21 0 0 0 0 3 17 0.18 QF ? Pipirelli $-11.777.657 Задржи група
32 R-331 26 0 0 0 0 0 14 0 QF - Pipirelli $-11.779.439 Задржи група
31 R-331 18 0 0 0 0 2 13 0.15 - - Pipirelli $-8.710.596 Задржи група