Профил на менаџерот: Yannick Dantein

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er 2009
Име:Yannick Dantein
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 19, 2012
Последна интеракција: Јун 3 2018, 16:23:42
Постови на форумот:101  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (360)
Освоени поени:0 (735)
Победи:0 (27)
Подиуми:0 (57)
Пол-позиции:0 (23)
Најбрзи круга:0 (9)
Просечно поени/трка: - (2.04)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

25% отклучени

(91/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Yannick Dantein Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 31, Трка 9
Број на најавувања:3603
Време поминато на ГПРО:505 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
66-82 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
65 A-47 40 0 0 0 0 0 0 - - 11730 Pipirelli $11.821.540 Пензиониран
64 A-47 10 0 3 0 0 20 17 1.18 R1 3878 Pipirelli $34.922.566 Задржи група
63 R-117 1 9 14 9 3 132 17 7.76 F 3445 Pipirelli $76.397.856 Промовиран
62 R-117 8 0 1 0 0 32 17 1.88 R1 5048 Pipirelli $1.991.701 Задржи група
61 R-117 6 1 4 0 0 50 17 2.94 QF 4041 Pipirelli $-11.391.200 Задржи група
53-60 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
52 A-48 38 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $18.367.279 Пензиониран
51 A-48 18 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Pipirelli $42.675.582 Задржи група
50 R-28 1 8 12 5 3 115 17 6.76 F ? Pipirelli $30.032.127 Промовиран
49 R-28 7 0 0 0 0 35 17 2.06 SF ? Pipirelli $6.642.733 Задржи група
47-48 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
46 A-58 29 0 0 0 0 0 9 0 R1 - Pipirelli $21.919.122 Пензиониран
45 A-58 25 0 0 0 0 0 2 0 - - Pipirelli $11.833.578 Задржи група
44 A-58 4 3 4 0 0 54 17 3.18 R2 ? Pipirelli $39.407.201 Задржи група
43 A-58 13 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 1140 Pipirelli $13.881.225 Задржи група
42 P-23 31 0 0 0 0 1 17 0.06 QF ? Avonn $-8.313.882 Испаднат
41 P-23 20 1 1 1 0 12 17 0.71 R1 ? Dunnolop $6.266.727 Задржи група
40 A-48 2 3 8 2 2 77 17 4.53 QF 544 Pipirelli $38.476.091 Промовиран
39 A-48 17 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 1194 Pipirelli $31.658.891 Задржи група
38 P-2 33 0 0 0 0 0 17 0 - ? Dunnolop $11.025.494 Испаднат
37 P-2 29 0 0 0 0 2 17 0.12 - ? Yokomama $30.027.476 Задржи група
36 A-75 5 0 2 0 1 36 17 2.12 R1 679 Pipirelli $35.946.072 Промовиран
35 A-75 14 0 0 0 0 17 17 1 R1 ? Pipirelli $33.584.693 Задржи група
34 R-131 2 2 6 5 0 71 17 4.18 W 1646 Pipirelli $21.947.995 Промовиран
33 R-131 9 0 2 1 0 33 17 1.94 R2 2297 Pipirelli $-15.400.482 Задржи група
32 R-131 11 0 0 0 0 23 17 1.35 R1 2364 Pipirelli $-10.359.886 Задржи група
31 R-131 24 0 0 0 0 0 9 0 - - Pipirelli $7.655.383 Задржи група