Профил на менаџерот: Ricardo Semedo

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Honda RA106 - 2006
Име:Ricardo Semedo
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 9, 2008
Последна интеракција: Мар 9 2013, 12:01:47
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (156)
Освоени поени:0 (435)
Победи:0 (5)
Подиуми:0 (36)
Пол-позиции:0 (6)
Најбрзи круга:0 (6)
Просечно поени/трка: - (2.79)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

6% отклучени

(21/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ricardo Semedo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 10, Трка 3
Број на најавувања:1210
Време поминато на ГПРО:128.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
36-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
35 A-4 37 0 0 0 0 0 5 0 R1 - Pipirelli $-27.473.047 Пензиониран
34 R-106 5 0 5 0 0 59 16 3.69 W - Pipirelli $5.249.728 Промовиран*
30-33 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
29 R-166 6 0 1 0 0 39 14 2.79 R2 - Pipirelli $8.392.353 Задржи група
24-28 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
23 A-24 39 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $7.234.128 Пензиониран
22 A-24 21 0 1 0 0 6 12 0.5 R1 - Pipirelli $11.423.128 Задржи група
21 R-165 4 0 5 0 1 56 17 3.29 F ? Pipirelli $14.144.130 Промовиран
20 R-165 7 0 2 3 2 42 17 2.47 QF ? Pipirelli $20.077.749 Задржи група
16-19 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
15 A-35 39 0 0 0 0 0 0 - - - blank $-492.139 Пензиониран
14 P-2 29 0 0 0 0 0 14 0 - - blank $-2.155.972 Испаднат
13 A-62 2 2 9 1 1 91 15 6.07 - - blank $39.365.012 Промовиран
12 P-3 29 0 0 0 0 0 14 0 - - blank $2.632.086 Испаднат
11 A-20 4 0 4 0 0 64 17 3.76 - ? blank $24.625.588 Промовиран
10 R-4 3 3 9 2 2 78 15 5.2 - - blank $11.615.951 Промовиран