Профил на менаџерот: Shawn Sobey

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er 2009
Име:Shawn Sobey
Држава: Австралија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 23, 2012
Последна интеракција: Сеп 29 2016, 10:12:16
Постови на форумот:5  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (393)
Освоени поени:0 (841)
Победи:0 (25)
Подиуми:0 (73)
Пол-позиции:0 (19)
Најбрзи круга:0 (9)
Просечно поени/трка: - (2.14)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

22% отклучени

(77/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Shawn Sobey Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 31, Трка 10
Број на најавувања:1852
Време поминато на ГПРО:389.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
56-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
55 A-72 35 0 0 0 0 0 3 0 R1 10859 Pipirelli $16.707.525 Пензиониран
54 A-72 32 0 0 0 0 0 14 0 - 6570 Pipirelli $8.368.878 Задржи група
53 A-72 24 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1766 Pipirelli $27.050.204 Задржи група
52 A-72 28 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1417 Pipirelli $7.160.130 Задржи група
51 A-72 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 1750 Pipirelli $36.797.441 Задржи група
50 R-1 1 14 16 10 9 157 17 9.24 W ? Pipirelli $63.223.039 Промовиран
49 A-92 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 1653 Pipirelli $21.165.295 Испаднат
48 R-169 4 0 5 2 0 78 16 4.88 QF - Pipirelli $27.520.032 Промовиран
47 A-65 32 0 0 0 0 0 17 0 R2 2090 Pipirelli $4.602.439 Испаднат
46 A-65 17 0 0 0 0 4 17 0.24 QF 1144 Pipirelli $6.504.849 Задржи група
45 R-294 2 5 10 3 0 109 17 6.41 SF ? Pipirelli $41.084.277 Промовиран
44 A-12 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 1740 Pipirelli $-39.036.915 Испаднат
43 R-201 3 1 7 0 0 62 16 3.88 R2 - Pipirelli $24.630.061 Промовиран
42 A-91 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $3.574.765 Испаднат
41 R-41 2 1 7 3 0 83 16 5.19 R1 - Pipirelli $22.921.197 Промовиран
40 A-80 26 0 0 0 0 3 16 0.19 R2 - Pipirelli $8.503.099 Испаднат
39 R-99 3 1 9 0 0 91 17 5.35 R2 1687 Pipirelli $19.670.711 Промовиран
38 A-17 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 1185 Pipirelli $11.615.387 Испаднат
37 R-143 2 2 10 1 0 105 17 6.18 QF 1503 Pipirelli $27.903.572 Промовиран
36 A-13 30 0 0 0 0 0 17 0 R2 1352 Pipirelli $1.171.116 Испаднат
35 R-115 6 0 5 0 0 64 15 4.27 R1 - Pipirelli $25.106.468 Промовиран
34 R-115 9 0 1 0 0 26 17 1.53 R1 1605 Pipirelli $-32.554.096 Задржи група
33 R-115 8 1 3 0 0 44 17 2.59 F ? Pipirelli $8.950.025 Задржи група
32 R-115 17 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 2075 Pipirelli $-27.900.327 Задржи група
31 R-115 16 0 0 0 0 4 8 0.5 - - Pipirelli $-17.580.141 Задржи група