Профил на менаџерот: Sergio Martinez

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Sergio Martinez
Држава: Колумбија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 24, 2012
Последна интеракција: Јул 4 2020, 01:23:32
Постови на форумот:20  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (744)
Освоени поени:6 (1183)
Победи:0 (53)
Подиуми:0 (102)
Пол-позиции:0 (18)
Најбрзи круга:0 (56)
Просечно поени/трка: 0.4 (1.59)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

37% отклучени

(130/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sergio Martinez Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 31, Трка 11
Број на најавувања:10329
Време поминато на ГПРО:2980.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 27
Позиција во сезоната:18
Пари: $???.???.???
Возач: Ernesto Montoya (115)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:9
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Colombia Racing
Екипен пласман:478
Поени на тимот:112.5999

Спонзори

Credits Suisses (R17) - 2 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
75 A-27 32 0 0 0 0 0 11 0 R1 7826 Pipirelli $133.518.146 Задржи група
74 A-27 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 5697 Pipirelli $90.954.091 Задржи група
73 R-17 3 3 6 2 2 85 17 5 R1 2910 Pipirelli $49.758.209 Промовиран
72 R-17 7 0 3 1 0 36 17 2.12 R2 5343 Pipirelli $3.496.052 Задржи група
71 A-84 34 0 0 0 0 0 15 0 R1 6146 Pipirelli $83.828.210 Испаднат
70 A-84 6 0 0 0 0 24 16 1.5 R2 6109 Pipirelli $101.845.432 Задржи група
69 A-84 25 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 7846 Pipirelli $52.470.715 Задржи група
68 A-84 22 0 0 0 0 1 15 0.07 R1 5901 Pipirelli $19.007.219 Задржи група
67 A-84 6 2 6 0 0 55 14 3.93 QF 5790 Pipirelli $83.026.480 Задржи група
66 A-84 12 0 1 0 0 15 14 1.07 QF 6643 Pipirelli $82.343.718 Задржи група
65 A-84 24 0 0 0 0 1 16 0.06 R2 6974 Pipirelli $73.397.721 Задржи група
64 P-2 33 0 0 0 0 0 16 0 - 3875 Yokomama $73.005.829 Испаднат
63 A-15 1 9 12 5 9 112 17 6.59 SF 964 Pipirelli $122.761.091 Промовиран
62 A-15 9 0 2 0 0 25 17 1.47 R2 2716 Pipirelli $112.223.992 Задржи група
61 A-15 12 0 1 1 0 11 17 0.65 QF 5729 Pipirelli $193.941.926 Задржи група
60 A-15 4 1 6 0 1 81 17 4.76 W 813 Pipirelli $132.250.662 Задржи група
59 A-15 10 0 0 0 0 24 17 1.41 R2 1561 Pipirelli $122.756.697 Задржи група
58 A-15 23 0 0 0 0 4 16 0.25 R1 6591 Pipirelli $163.149.541 Задржи група
57 A-15 22 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 7250 Pipirelli $193.219.887 Задржи група
56 A-15 20 0 0 0 0 2 16 0.12 R2 7942 Pipirelli $194.001.421 Задржи група
55 A-15 22 0 0 0 0 0 17 0 R2 7270 Pipirelli $129.807.349 Задржи група
54 A-15 10 2 2 0 1 23 15 1.53 QF 8047 Pipirelli $123.796.614 Задржи група
53 A-15 5 1 4 0 0 44 17 2.59 SF 1165 Pipirelli $107.849.006 Задржи група
52 A-15 14 0 0 0 0 8 16 0.5 R1 - Pipirelli $118.100.244 Задржи група
51 A-15 13 0 2 0 0 23 17 1.35 R2 ? Pipirelli $144.618.141 Задржи група
50 A-15 19 0 1 0 0 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $125.126.755 Задржи група
49 A-15 15 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 1602 Pipirelli $130.838.297 Задржи група
48 A-15 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 1522 Pipirelli $60.910.230 Задржи група
47 R-23 3 4 9 3 1 104 17 6.12 F ? Pipirelli $54.409.854 Промовиран
46 A-16 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 1911 Pipirelli $2.065.099 Испаднат
45 A-16 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $11.178.851 Задржи група
44 A-16 21 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $29.541.961 Задржи група
43 R-103 2 9 11 4 7 104 17 6.12 SF ? Pipirelli $14.445.877 Промовиран
42 A-15 35 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $-17.751.984 Испаднат
41 R-103 1 10 12 1 10 119 17 7 F ? Pipirelli $10.753.210 Промовиран
40 R-206 7 1 5 0 5 45 17 2.65 R2 ? Pipirelli $-10.453.835 Задржи група
39 A-2 23 0 0 0 1 6 17 0.35 R2 ? Pipirelli $-6.555.126 Испаднат
38 A-2 11 0 2 0 3 18 17 1.06 QF ? Pipirelli $7.824.924 Задржи група
37 A-2 28 0 0 0 0 3 17 0.18 QF ? Pipirelli $10.901.266 Задржи група
36 R-103 3 7 10 1 6 92 17 5.41 QF ? Pipirelli $9.337.490 Промовиран
35 A-71 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-8.817.657 Испаднат
34 A-71 26 0 0 0 1 2 17 0.12 R2 ? Pipirelli $221.218 Задржи група
33 R-103 4 3 6 0 4 54 17 3.18 SF ? Pipirelli $4.478.174 Промовиран
32 R-103 8 1 1 0 4 30 17 1.76 R2 ? Pipirelli $-4.131.293 Задржи група
31 R-103 22 0 0 0 1 0 7 0 - - Pipirelli $-11.418.517 Задржи група