Профил на менаџерот: Mateusz Janiak

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Mateusz Janiak
Држава: Полска
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 2, 2012
Последна интеракција: Фев 18 2020, 18:24:29
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:10 (175)
Освоени поени:0 (358)
Победи:0 (7)
Подиуми:0 (20)
Пол-позиции:0 (17)
Најбрзи круга:0 (3)
Просечно поени/трка: 0 (2.05)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

14% отклучени

(51/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Mateusz Janiak Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 31, Трка 12
Број на најавувања:1088
Време поминато на ГПРО:280.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 4
Позиција во сезоната:35
Пари: $???.???.???
Возач: Ronnie Ekström (134)
Технички Директор: Gioacchino Sordo (91)
Екипа во целост:5
Гуми: Yokomama
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Christian Dyor (A89) - 19 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-89 4 2 7 10 1 75 17 4.41 QF 1842 Pipirelli $130.821.017 Промовиран
72 A-89 7 0 0 1 0 43 14 3.07 QF 5619 Pipirelli $121.117.219 Задржи група
71 A-89 7 0 0 1 0 27 17 1.59 R1 3142 Pipirelli $149.069.284 Задржи група
70 A-89 10 0 0 0 1 21 17 1.24 R2 3016 Pipirelli $175.464.088 Задржи група
69 A-89 13 0 0 0 0 12 16 0.75 R2 5100 Pipirelli $164.428.402 Задржи група
68 A-89 14 0 1 0 0 17 16 1.06 R2 4043 Pipirelli $123.693.216 Задржи група
67 A-89 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 1750 Pipirelli $63.729.477 Задржи група
66 R-147 2 4 10 5 1 109 17 6.41 SF 2466 Pipirelli $44.334.700 Промовиран
65 R-100 9 0 1 0 0 26 11 2.36 - 7160 Pipirelli $27.833.082 Задржи група
33-64 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
32 R-302 10 1 1 0 0 21 14 1.5 R1 - Pipirelli $-217.794 Задржи група
31 R-302 21 0 0 0 0 4 5 0.8 - - Pipirelli $6.844.800 Задржи група