Профил на менаџерот: Kevin Abdalla

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Sauber C24 - 2005
Име:Kevin Abdalla
Држава: Канада
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 5, 2012
Последна интеракција: Мар 20 2021, 04:26:21
Постови на форумот:253  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (778)
Освоени поени:0 (970)
Победи:0 (28)
Подиуми:0 (90)
Пол-позиции:0 (22)
Најбрзи круга:0 (21)
Просечно поени/трка: - (1.25)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Сеп 6, 2012)
Достигнувања:

33% отклучени

(122/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Kevin Abdalla Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 31, Трка 14
Број на најавувања:28141
Време поминато на ГПРО:10818.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Kevin Abdalla (Последна обнова: Јан 11 2020, 07:23:27)
Please check out the Silly Games I run:

---------------------------------------------------------------------------------

Single Resource Strategy (SRS) - Season 42 - A League:

/gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=29172#scroll

Currently in Progress

---------------------------------------------------------------------------------

Single Resource Strategy (SRS) - Season 42 - B League:

/gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=29183#scroll

Currently in Progress

---------------------------------------------------------------------------------

Elite Black Sheep (Elite BS) - Season 18 (S68):

/gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=28428#scroll

Currently on Hiatus

---------------------------------------------------------------------------------

[S1] '19/'20 NHL Losers Prediction Pool

/gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=29055#scroll

Currently in Registration...

---------------------------------------------------------------------------------


Gap Predictor - Last Season:

/gb/forum/ViewTopic.asp?TopicId=26498#scroll

Currently on Hiatus
GOOD LUCK!!!