Профил на менаџерот: Mikko Eerola

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Mikko Eerola
Држава: Финска
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 5, 2012
Последна интеракција: Јун 10 2019, 04:47:06
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (649)
Освоени поени:0 (1699)
Победи:0 (84)
Подиуми:0 (154)
Пол-позиции:0 (130)
Најбрзи круга:0 (93)
Просечно поени/трка: - (2.62)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

63% отклучени

(226/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Mikko Eerola Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 32, Трка 1
Број на најавувања:11114
Време поминато на ГПРО:1831.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
70 R-69 7 3 4 9 4 38 10 3.8 QF 7589 Pipirelli $14.319.501 Задржи група
69 R-69 3 7 10 12 14 107 17 6.29 W 2588 Pipirelli $-3.479.221 Задржи група
68 R-69 1 12 16 11 12 150 17 8.82 W 2021 Pipirelli $-4.977.369 Задржи група
67 R-69 1 16 17 12 12 168 17 9.88 W 1643 Pipirelli $-18.172.965 Задржи група
66 R-69 1 14 17 12 12 162 17 9.53 W 1900 Pipirelli $-30.096.670 Задржи група
65 P-5 27 0 0 0 0 2 13 0.15 - 5843 Yokomama $11.467.984 Спец пот
64 P-5 25 0 0 0 0 4 17 0.24 QF 514 Avonn $42.296.988 Задржи група
63 P-5 22 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 2197 Dunnolop $68.942.308 Задржи група
62 A-98 1 7 12 14 9 130 17 7.65 W 489 Pipirelli $124.511.489 Промовиран
61 A-98 6 0 3 0 0 37 17 2.18 QF 2499 Pipirelli $90.616.661 Задржи група
60 A-98 4 0 8 3 4 79 17 4.65 SF 781 Pipirelli $106.100.979 Задржи група
59 A-98 9 0 1 0 0 25 17 1.47 R1 1748 Pipirelli $39.491.474 Задржи група
58 A-98 22 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 1833 Pipirelli $42.802.636 Задржи група
57 P-25 31 0 0 0 1 1 17 0.06 R1 909 Yokomama $42.655.399 Испаднат
56 P-25 23 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 645 Pipirelli $67.202.065 Задржи група
55 A-7 1 10 15 14 12 138 17 8.12 W 1680 Pipirelli $87.257.544 Промовиран
54 A-7 14 0 0 1 0 8 17 0.47 - 1616 Pipirelli $59.188.438 Задржи група
53 A-7 7 3 3 2 2 30 17 1.76 R1 1892 Pipirelli $115.900.086 Задржи група
52 A-7 4 1 6 9 1 79 17 4.65 SF 478 Pipirelli $95.073.175 Задржи група
51 A-7 16 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 870 Pipirelli $47.445.454 Задржи група
50 A-7 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 1644 Pipirelli $79.520.439 Задржи група
49 R-90 1 4 11 6 1 113 17 6.65 QF 2312 Pipirelli $20.891.168 Промовиран
48 P-6 36 0 0 0 0 0 15 0 - - Yokomama $-29.357.103 Спец пот
47 M-1 31 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Dunnolop $-3.781.980 Испаднат
46 M-1 21 0 0 0 2 5 17 0.29 - 180 Contimental $52.137.813 Задржи група
45 P-25 2 1 6 6 1 62 17 3.65 R2 ? Yokomama $92.009.344 Промовиран
44 P-25 22 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 327 Avonn $69.058.855 Задржи група
43 P-25 14 0 2 0 0 14 17 0.82 - 380 Avonn $120.836.301 Задржи група
42 A-77 2 5 11 13 6 104 17 6.12 SF 499 Pipirelli $130.346.754 Промовиран
41 A-77 5 0 3 0 0 48 17 2.82 QF 788 Pipirelli $107.193.896 Задржи група
40 A-77 18 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 ? Pipirelli $50.259.116 Задржи група
39 A-77 24 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 ? Pipirelli $29.176.704 Задржи група
38 P-15 38 0 0 0 0 0 17 0 - 1117 Yokomama $61.892.668 Испаднат
37 A-54 3 0 4 2 0 63 17 3.71 F 509 Pipirelli $63.566.315 Промовиран
36 A-54 13 0 0 0 0 10 17 0.59 QF 798 Pipirelli $21.655.820 Задржи група
35 A-54 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $613.165 Задржи група
34 A-54 24 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $15.249.208 Задржи група
33 R-35 2 1 5 4 0 76 17 4.47 F 1205 Pipirelli $28.267.372 Промовиран
32 R-35 16 0 0 0 0 7 16 0.44 QF - Pipirelli $5.756.466 Задржи група